TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Adil Aktay ” Kocamaz Defterini Kapattı”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay zorunlu açıklama olarak yayınladığı metin basın mensupları ile paylaşıldı. Partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağı yönündeki haberlere dair zorunlu açıklama yayınlaması partililer tarafından olumlu karşılandı. Adil Aktay ”Burhanettin Kocamaz’ın adaylığı” ile  ilgili konuları da rafa kaldırmış oldu. İŞTE O AÇIKLAMA  Cumhuriyet Halk Partisi,  yerel seçimlere […]

Adil Aktay ” Kocamaz Defterini Kapattı”
06 Kasım 2018 - 11:51 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay zorunlu açıklama olarak yayınladığı metin basın mensupları ile paylaşıldı.

Partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağı yönündeki haberlere dair zorunlu açıklama yayınlaması partililer tarafından olumlu karşılandı.

Adil Aktay ”Burhanettin Kocamaz’ın adaylığı” ile  ilgili konuları da rafa kaldırmış oldu.

İŞTE O AÇIKLAMA

 Cumhuriyet Halk Partisi,  yerel seçimlere giderken, Mersin’in en güçlü, en hazır ve en iddialı partisidir.  Bu durumun kimi çevrelerde büyük bir rahatsızlık yaratmakta olduğunu,  partimizin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağıyla ilgili olarak üretilen, akıl ve izan dışı haberlerin bolluğundan da görebiliyoruz. Son olarak,  Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Mersin’de aday göstermeyeceği ve başka bir partinin adayını destekleyeceği dahi yazılabilmiştir.

Partimizin yetkili kişi ve organlarının açıklamaları ortadayken,  bütünüyle spekülasyon ve manipülasyon amaçlı bu tür sözde haberleri ciddiye alabilmek mümkün değildir.

Bilindiği gibi, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,  Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Türkiye’nin her yerinde kendi belediye başkan adaylarını çıkaracağını defalarca açıklamıştır.  Son olarak, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun da Cumhuriyet Halk Partisi’nin bin 398 belediyede kendi adayını göstereceğini vurgulayarak, “şu ya da bu partinin lehine hiçbir yerde parti adayımızı çekmemiz mümkün değildir. Buna tüm kentler gibi elbette Mersin de dahildir” diyerek bir kez daha bu gerçeği hatırlatmıştır.  Ben de Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı olarak geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısıyla aynı gerçeklere dikkat çekmiştim.

Bütün bunlara rağmen hala spekülasyonlardan medet umanların, manipülasyonla sonuç alabileceklerini sananların, şu gerçeğe kendilerini bir an önce alıştırmalarında yarar vardır:

Cumhuriyet Halk Partisi, örgütünün isteklerine, Mersin kamuoyunun beklentilerine uygun olarak belirleyeceği ve Cumhuriyet Halk Partililiği tartışılmaz bir adayla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER