TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Adil Aktay’ın Mezitli için düşündüğü aday

Chp kulisleri yerel seçim öncesinde hareketliliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede yayınlanan Anket sonrasında Chp Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ın , Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için hazırlık yaptığı bunun içinde,ekibine yakın bazı haber sitelerine bu tarz anketler yapıldığı ifade edilmişti. Aktay’ın Mersin Büyükşehir Belediyesi için adı dillendirilse de parti tabanından gelen tepkiler sonucunda […]

Adil Aktay’ın Mezitli için düşündüğü aday
27 Eylül 2018 - 15:23 'de eklendi.

Chp kulisleri yerel seçim öncesinde hareketliliğini koruyor.

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede yayınlanan Anket sonrasında Chp Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ın , Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için hazırlık yaptığı bunun içinde,ekibine yakın bazı haber sitelerine bu tarz anketler yapıldığı ifade edilmişti.

Aktay’ın Mersin Büyükşehir Belediyesi için adı dillendirilse de parti tabanından gelen tepkiler sonucunda böyle bir girişimde bulunmayacağı da alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Öte yandan ”Adil Aktay CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Olmalı mı?” sorusuna cevap veren vatandaşlar  Yüzde 75’lik dilimle Aktay’ın adaylığına sıcak bakmıyor.

Bütün bu gelişmelerin yaşandığı Mersin siyasetinde bir başka gündem konusu da Aktay’ın yakın ekibinde yer alan Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner oldu.

Aktay’ın Güner’in Mezitili Belediyesi için adaylık tasarrufunda bulunabileceği kulislerde gündeme düşerken, böyle bir adaylığa Chp Genel Merkezinin ne diyeceği de merak konusu oldu.

Gazete sahibimiz Cihan Kezer’in Parti tabanından bazı üyeler ile yaptığı görüşmede ;böyle bir girişimde bulunulmasının dahi yerel seçimler için tehlikeli olduğunu ifade edilerek ” Bildiğimiz üzere Fatma Güner hanım P.M üyesi. Eşi Alkan Güner’de Adil Aktay’ın en yakınında ki 2 isimden biri. Hatta Aktay’ın kasası olarak biliniyor. Böyle bir siyasi riske gireceklerini düşünmüyoruz. Aktay gibi akıllı bir siyasetçi Pire için yorgan yakmaz . Böyle bir talep bile parti tabanında infiale yol açar. Aktay’ın bu kadar siyasi cahil olmadığını düşünüyoruz”dediler.

Bu arada PM üyesi Fatma Güner ve İl Başkanı Adil Aktay’ın bölge vekilleri ile birlikte Chp Genel Başkanıyla görüşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER