TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Ak Partiye Yasak yok mu?

Tarsus’ta yerel seçim çalışmaları sürerken, Mhp dışında henüz aday belirlenmiş olmamasından dolayı , partilerin adayları arasında kıyasıya rekabet devam ediyor. Adaylar seçmenlere ulaşmak için Bilboard,Afiş,Broşür,Sosyal medya ve giydirilmiş araçlar ile saha çalışması yapmayı sürdürüyorlar. Yüksek Seçim Kurulu  Geçtiğimiz ay içerisinde aldığı 345 sayılı içtihat kararını ,  aday adaylarına ve partilere  tebligatlarla iletilmiş, seçim çalışması kapsamında […]

Ak Partiye Yasak yok mu?
06 Kasım 2018 - 13:55 'de eklendi.

Tarsus’ta yerel seçim çalışmaları sürerken, Mhp dışında henüz aday belirlenmiş olmamasından dolayı , partilerin adayları arasında kıyasıya rekabet devam ediyor.

Adaylar seçmenlere ulaşmak için Bilboard,Afiş,Broşür,Sosyal medya ve giydirilmiş araçlar ile saha çalışması yapmayı sürdürüyorlar.

Yüksek Seçim Kurulu  Geçtiğimiz ay içerisinde aldığı 345 sayılı içtihat kararını ,  aday adaylarına ve partilere  tebligatlarla iletilmiş, seçim çalışması kapsamında bazı yasakların geldiği beyan edilmişti.

Ysk’nın kararına uyan bazı aday adayları giydirdikleri araçlardan logo ve aday adayı ibaresini kapatarak yasağa uyarken, Ak Parti’den aday adayı olan isimlerin ise seçim yasağına uymaması tepkilere neden oldu.

Aday adayı Av.Hicabi Öksüz’e ait seçim çalışma aracında parti logosu ve aday adayı ibaresinin bulunduğu  ”Haksız rekabet” yarattığı için kaldırılmasını isteyen Tarsus Chp Gençlik Kolları Başkanı Veysel Motu ” Ysk bir karar yayınlamış ve buna başta bizim partimiz uymuştur. İktidar partisi aday adaylarından sayın Öksüz’ün bu şekilde açık mecrada yayın ve propaganda yapmasını doğru bulmuyoruz. Eşit şartların bir an önce sağlanması için emniyetin görevini yerine getirmesini bekliyoruz”dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER