TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

AKP’Lİ M.Y’NİN ATTIĞI MESAJLAR TEPKİ ÇEKTİ.

Tarsus’ta yerel seçimlere 20 gün gibi kısa bir süre kala, siyasi söylemler amacını aşmaya başladı. Akp’nin aday çıkarmadan, Cumhur İttifakı Şevket Can’ı destekleyeceği seçimlerde, Akp Meclis üyesi listesi çıkarmamış ve MHP’den belirli yerlere kontenjan olarak girmişlerdi. Kontenjandan meclis listesine aday olan  ve geçtiğimiz dönemlerde enerjisi tükendiği için AKP Tarsus İlçe Başkanlığından istifa eden M.Y adlı […]

AKP’Lİ M.Y’NİN ATTIĞI MESAJLAR TEPKİ ÇEKTİ.
11 Mart 2019 - 12:57 'de eklendi.

Tarsus’ta yerel seçimlere 20 gün gibi kısa bir süre kala, siyasi söylemler amacını aşmaya başladı.

Akp’nin aday çıkarmadan, Cumhur İttifakı Şevket Can’ı destekleyeceği seçimlerde, Akp Meclis üyesi listesi çıkarmamış ve MHP’den belirli yerlere kontenjan olarak girmişlerdi.

Kontenjandan meclis listesine aday olan  ve geçtiğimiz dönemlerde enerjisi tükendiği için AKP Tarsus İlçe Başkanlığından istifa eden M.Y adlı şahıs, Tarsuslulara gönderdiği mesajda , Cumhur ittifakı adayı Şevket Can’a oy verilmediği takdirde, vatansız kalınacağını ima etti.

15 Temmuz Demokrasi şehidi Ömer Halis Demir’in adını anarak gönderdiği kısa mesajda ” Saygıdeğer Tarsuslular, Halis Demir siz kararsız değil,vatansız kalmayın diye 30 kurşun yedi. Oylar Şevket Can’a” ifadelerini kullanması gözlerden kaçmadı.

Söylemlerin ağır ve mesnetsiz kaçtığını ifade eden  A.Y adlı vatandaş  atılan kısa mesajları ”KİN VE NEFRET ” tohumları ekmeye sevk ettiğini dile getirdi.

Şehit Ömer Halis Demir’in Türkiye’nin ortak değeri olduğunu söyleyen A.Y ” Bir siyasi partiden bir yere aday olabilirsiniz, ama bu şekilde söylem içine girmek siyasi çirkinlikten, halkı kin ve nefrete sürüklemekten öteye gitmez. Allah bu adamlara akıl sağlığı versin. Koltuk telaşı bu olsa gerek. İsteyen istediği partiye oy verecektir.  Mhp-Akp’ye oy vermeyenler vatanı yıkmak için mi çalışıyorlar. Yazık  çok yazık. Bu şehirde bir yere aday oluyorsanız diliniz bu olmamalıdır. Bu tür söylemlerden uzak durmak gerekir. Geçtiğimiz haftalarda Çamlıyayla’da Hırsız bizim hırsız olayı yaşanmıştı. Şimdi  Tarsus’ta bir aday çıkıp dese ki, Hırsızlara oy vermeyin, bu şahıs bu duruma ne diyecek? Bakınız  Ömer Halis Demir ve diğer demokrasi şehitleri bizim onurumuzdur, kimse şehitlerimizi bu tür siyasi oyunlara alet etmesin, Cumhuriyet için şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum’dedi.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER