TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Alçaklara kar yağıyor..

Geçtiğimiz hafta Tarsus İdman Yurdu yönetiminde bulunan iş adamı Turgay Hacıosmanoğlu’nun istifa ettiği yönünde haberler ve beyanlar gördük. Bugün ise kulübe resmi bir istifa dilekçesinin ulaşmadığı bilgisine ulaştık. Bu konu bir an önce kamu oyu ile paylaşılmalı ve istifa kararı varsa gerekçesi, yoksa basına bilgilendirme yapılmasını rica ediyoruz. Kulüpte yönetici olan bazı isimler tarafından her […]

Alçaklara kar yağıyor..
19 Ağustos 2019 - 10:58 'de eklendi.

Geçtiğimiz hafta Tarsus İdman Yurdu yönetiminde bulunan iş adamı Turgay Hacıosmanoğlu’nun istifa ettiği yönünde haberler ve beyanlar gördük. Bugün ise kulübe resmi bir istifa dilekçesinin ulaşmadığı bilgisine ulaştık. Bu konu bir an önce kamu oyu ile paylaşılmalı ve istifa kararı varsa gerekçesi, yoksa basına bilgilendirme yapılmasını rica ediyoruz. Kulüpte yönetici olan bazı isimler tarafından her hafta aynı bağlamda açıklamalar yapılarak takımın durumu hakkında bilgi veriliyor. Yazılara bakıyorsunuz her şey aynı. Değişen tek şey Kızılcahamam yerine , Bolu gelmiş durumda. Taraftarlar ile kulüp arasında aktif bir ağ oluşturulmalıdır. Yoksa dışarıda dolanan dedikoduların önüne hiç bir zaman geçilemeyecek.

Ben 2 sene görev aldığım Önder Ege yönetimi döneminde ”TİY yaz ,boşluk bırak 1923’e Gönder” kampanyası için çalışma başlatmış alt yapısını da dosya halinde sunmuştum. Yapılacak tek şey kalmıştı oda Kaymakamlığa resmi başvurunun yapılmasıydı. Sonra Önder Ege gitti, dosya rafa kalktı ,böyle bir kampanya da kimsenin umurunda olması. Dosya hazır şekilde duruyor, ekonomik dar boğazda olan Tarsus İdman Yurduna azda olsa can suyu olacak bu projenin derhal hayata geçirilmesi gerekir,böyle basit açıklamalar ile gündem tutulacağına adam gibi işler yapılarak taraftarla barışmak, iyi şeyler yaptığınızın ispatı olacaktır. Bizde elimizden geldiğince bu konuda destek olmaya hazırız.


Tarsus Barajıan doğru giderken, Kavaklı-Akşemsettin mahallesi arasında bulunan köprü kavşağında yaşanan kazalardan usanan çevre sakinleri buraya bir an önce çözüm üretilmesi gerektiğini haykırmaya başladı. Tarsusluların ortak fikri buraya ışık sisteminin getirilmesi. Bu konuda bir çalışma varmı bilemiyoruz ama, eğer bir an önce önlem alınmaz ise Mersin’de olduğu gibi burada da vatandaşlar eylem yaparak duruma tepki gösterebilirler, en azından bize gelen bilgiler bu yönde. Tarsus-Çamlıyayla koordinasyon sorumlusu sayın Ali Boltaç’ın da sorumluluk alanına giderken kullandığı bu yolun görmezden gelinmesi son derece yanlıştır. Yapılan kavşağın mühendisler tarafından bir açıklaması elbet vardır ama, kavşağın bu şekliyle , Tarsus trafiğine uyum sağlayamadığı ortada.


Daha dün Tarsus’ta Mhp İlçe Teşkilatı bir Zafer Şöleni düzenledi. Sanırım bizden başka kimsede haber yapmadı. Biz her zaman diyoruz, siyasi görüşümüz ne olursa olsun , herkesin haberini gazetemizde yaparız. Bizim bir fikrimizin olması diğer fikirleri gazetemizde yayınlamayacağımız anlamına gelmez. Bakınız son bir ayda MHP’den tek bir haber yokken biz, Karboğazı etkinliği yapılacağını duyurduk ve arkasına da yapıldıktan sonra ki haberini yayınladık. Ama yine kendini bilmezler tarafından linç ediliyoruz. Eleştiri güzeldir ancak eline bir tane yerel gazete alıp okumayan, ulusal gazeteye para verip almayan bu Şahısların bize terbiye dayatmasını da kabul etmediğimizin bilinmesini isteriz. Şahısları yakından takip ediyor ve profillerine baktığımızda çoğunun sahte hesap olduğunu görüyoruz. Kimisi de bir siyasi partinin destekçisi çıkıyor. Ama yinede tekrar etmek gerekirse eleştirilere hakaret içermediği sürece açığız.

Bakınız hep söyledik bizim mayamızda bozukluk yok! İhalemiz yok,adam kayırmışlığımız yok,devlet dairelerinde zorla iş yaptırdığımız yok,rüşvetimiz yok,parayla haber yaptığımız yok, daha bir sürü benzer olayla anılacak bir durumumuz yok, alnımız açık. Bize saldıranlar da haklılar, yerel iktidar değişmiş ve açığa çıkan konuların gündeme gelmesinden rahatsızlar.. Doğru şaşarsa bir gün gazetelerde haber yazacak adam kalmaz.

Şunu da belirtmek isterim ki; MİLYONLARCA LİRA KARŞILIĞINDA İHALE ALIP İŞ YAPANLAR bize yorum yapamazlar, rantçılar bize yorum yapamazlar. Önce kafa kol ilişkileri ile aldıkları ihaleleri açıklamalılar,sonra kendilerine misyon edinirler.

Ne yapalım bizde bülten gazeteciliği mi yapalım ?

Bir hatırlatma fenomen dizi ÇUKUR’un son bölümünde masa kurulmuş ve Koçovalı ailesi fertlerine İstanbul’u terk etmeleri gerektiği söyleniyordu. Birden kimsenin beklemediği bir halay başladı.. ALÇAKLARA KAR YAĞIYOR ÜŞÜMEDİN Mİ……

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER