TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

ALİ İLK: HAVA LİMANI İNŞAATI DURDU,İŞÇİ KIYIMI YAŞANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaatına giderek incelemelerde bulundu. İşten çıkarılan işçilerin mağdur edildiğini ifade eden Chp İlçe Başkanı Ali İlk ‘’Tarsus Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün, basın aracılığı ile halka yalan söylediğini’’ifade etti. İnşaat sahasında çalışmaların tamamen durduğunu kaydeden İlk , Bölgesel Havalimanın ölü bir yatırım olarak […]

ALİ İLK: HAVA LİMANI İNŞAATI DURDU,İŞÇİ KIYIMI YAŞANIYOR
03 Ekim 2018 - 19:58 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaatına giderek incelemelerde bulundu.

İşten çıkarılan işçilerin mağdur edildiğini ifade eden Chp İlçe Başkanı Ali İlk ‘’Tarsus Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün, basın aracılığı ile halka yalan söylediğini’’ifade etti.

İnşaat sahasında çalışmaların tamamen durduğunu kaydeden İlk , Bölgesel Havalimanın ölü bir yatırım olarak doğduğunu söyledi.

2019 YILINDA BURANIN,STABİLİZE YOLLARI DAHİ DÖKÜLEMEZ

Bildiğiniz gibi bundan 1 hafta önce İbrahim Gül buraya gelerek bir takım medyaya işlerin devam ettiğini söylüyordu. Görüyorsunuz kuş uçmaz kervan geçmez bir durum var. Kesinlikle çalışma yok, işçiler işten çıkarılmış sözleşmeler fesih edilmiş. Buranın 2019 yılında bitirileceği açıklanmıştı.  Ben açıkça ifade ediyorum ki , 2019’da  stabilize yolların asfaltları bile dökemezler. Halkımızı milletimiz kandırmadan konuşsunlar gelsinler açıklasınlar. Sayın İbrahim Gül gelin bakın burada gerçekten çalışma var mı?’’ diye konuştu.

700 İŞÇİ ÇIKARILDI,BU SİSTEM ÜLKEYİ BATAĞA SÜRÜKLÜYOR

Chp İlçe Başkanı Ali İlk ‘’ Ankara’dan görevlendirilen uzlaşmacıların  şuan şantiyede kurdukları komisyonla işçiler ile anlaşmaya çalıştıklarını öğrendik. 700 civarında işçinin tamamı çıkarılmış. Az önce bizzat şantiyede aşçı olarak görev yapan şahısla görüştüm oda işten çıkarılmış.  Biz Chp olarak Genel Başkanımızın dediği gibi açık ifade ediyoruz ‘’Ülkemiz zor durumda ve dardadır.Ekonomik sıkıntı en çok vatandaşlarımızı etkiliyor. Hükümet bu işin içinden çıkamıyor. Yapamadıkları ortada. Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkeyi faciaya sürüklemiştir. Ülkede birçok proje durdurulmuştur.’’sözlerini kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER