TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İLK geçen hafta Basına verdiği demeçte Tarsus Belediyesinin Tarsus Halkına su saatleriniz bozuk, yenilemeniz gerekiyor diye mecburi taktırdığı AKILLI SU SAATLERİ hakkında yapacağı açıklamayı yaptı. Takılan akıllı su saatlerinin kalitesiz olduğu ve vatandaşları takılırken MAĞDUR ettiği, vatandaşa fuzuli MASRAF çıkarıldığı Tarsus’ta büyük bir KİTLE tarafından eleştiriliyor. Ali İLK; Tarsus Belediyesinde doğru kararlar alamayan, hizmetlerini vatandaşa eziyet çektirerek gerçekleştiren, vatandaşın cebinin üzerinden en pahalı su faturalarıyla geçinerek 20 yıldır sözde hizmet vermiş Burhanettin KOCAMAZ’ı eleştirdi…

Ali İLK: “ AKILLI SU SAATLERİNİN AKIBETİ NE OLACAK? ” dedi.

       CHP İlçe Başkanı Ali İLK: “ Tarsus Belediyesi 5 BİN adet EAS Marka Akıllı Su Saatlerini 5 Bin Tarsuslu vatandaşın hanesine taktırdı. Akıllı Su Saatlerinin pillerinde bozukluk olduğu için, 3 BİN Küsur Akıllı Su saati ANKARA’ya satın alındıkları şirkete onarılmaları için Tarsus Belediyesi tarafından gönderildi. Nasıl alındılar, hangi anlaşmayla, tutarları ne idi? Hiçbir açıklama yapılmadı. Su Saatlerine ne kadar alım ücreti gösterildi? Vatandaşa kaç liradan satış yapıldı? İncelenmesi gerekir. Çünkü açıklama yapılmadı, yapılmadığı halde sorun çıktı. Takılan akıllı Su Sayaçlarının pilleri sökülünce Mekanik ayarlarını devreye alarak veya eski sayaçlarını yeniden takarak vatandaş 2 yıla yakın bir süredir, her seferinde ölçümde sorun yaşayarak işlem yaptırıyor. Hatta vatandaşa öyle eziyet edildi ki; OTOBÜS takartları gibi; 50 TL veya 75 TL vs. Belediyeye para ödeyip, bu kadar su kullanacağım çözümüne gidilerek insanlar bıktırıldı. Vatandaş 200 TL’lik para yatırdıysa o kadar su kullanacakmış. Eziyete dönüşen bu durum daha büyük problemlere yol açtı. Akıllı Saatlerin pillerinden çıkan sorun, Tarsus Halkının sorunu oldu. Saatlerin mekanik kısmı ölçüm yapsa da sorun bitmiyor. Ölçümlerde birbiriyle tutmayan fiyatlar ortaya çıkıyor. Tarsus HALKI Mekanik Eski Normal Su Saatlerini geri istiyor…” dedi.

Ali İLK Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ’a şunları sordu:

Ali İLK: “Ankara giden 3 BİN küsur Su Saatlerinin ne zaman onarılıp geleceği bilinmiyor. Belediye olarak hiçbir açıklama yapmadınız. Saatler ne zaman gelecek? Akıllı Su Saatlerinin Sağlam çıkmayacağını biliyor muydunuz? Tarsus Halkının çektiği bu eziyete karşı neden bu konunun akıbeti ile ilgili bir karar almıyorsunuz? Bu sorunu çözmeden mi görevinizi tamamlayacaksınız? Yıllarca su parası üzerinden zenginlik rekorları kırdınız, vatandaşa neden eziyeti layık görüyorsunuz? Kalitesini ölçtürmeden 5 Bin adet Su Saati niçin satın aldınız? Su Saatlerinin Kalitesini neden inceletmediniz?

 

 

 

Bozulan Su Saati 1 değil, 2 değil, 3 değil, 3 BİN küsur, bu durumu nasıl açıklıyorsunuz? Vatandaşın eziyetten kurtulmak için tekrar mekanik su saatlerine dönme isteğini neden değerlendirmiyorsunuz? Neden kararlar almak için toplantı yapmıyorsunuz?  Gönderilen 3 BİN Su Saatinin akıbeti hakkında neden bilgi vermiyorsunuz? 3 BİN Saat ne olacak? Tekrar Su Saati değişikliği olursa Vatandaştan ücret alınacak mı? Neden açıklamıyorsunuz?”dedi.

Ali İLK: “ TECRÜBESİZLİĞİNİZLE MERSİN’E NASIL BAŞKAN OLACAKSINIZ?

Ali İLK: “ Tarsus Belediye Başkanı olup, 20 yıldır Tarsus Halkını zor durumlarda bırakarak, su faturaları üzerinden, sözde bağışlar adı altında aldığınız yüksek mebla iş ruhsatı ücretlerinin üzerinden vs. zengin oldunuz, Tarsuslunun cebinden hizmet yaptınız, “Hizmeti ben yaptım” dediniz. Halkı soyarak yaptığınız hizmetler zaten belediyenin görevidir. Yaptım dedikleriniz de belediyenin görevleri arasındadır. Siz asıl Tarsus’a ve Tarsusluya verdiğiniz zararlardan bahsetseniz. TARSUS’U Koca bir köy yaptınız. Sizi Tarsus’un köylüsü dahi istemiyor ki; Mersin Halkı nasıl istesin? Vatandaşa neden eziyet ediyorsunuz? Bu yetkiyi kendinizde nasıl buluyorsunuz? Tarsus’a ve Tarsuslunun geleceğine verdiğiniz zararların karşısında SİZ MERSİN’E NASIL BAŞKAN OLACAKSINIZ? 20 yıllık Belediye Başkanıyım diyorsunuz, tecrübesizce iş yapıp doğru dürüst Akıllı Su Saati bile alamıyorsunuz. Sorunların yükünü yine vatandaşa yüklediniz. Yarın çekip gideceksiniz, vatandaş yine sorunlarla baş başa kalacak. Kim bilir vatandaşın hakkı üzerinden ne kadar Kar ettiniz? ” dedi.

Ali İLK: “ HEMŞERİLERİM; GELİN TARSUS BELEDİYESİNİ HEP BİRLİKTE YÖNETELİM” dedi.

       Ali İLK: “ Tarsuslu hemşerilerim; okuduğunuz gibi sorunlarımız büyüktür. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında tüm sıkıntılarımızı çözmek için, sizlerle beraber sıfır soruna ulaşmak için, hepinizi Cumhuriyet Halk Partisine davet ediyorum. Gelin, sorunları tartışalım, masaya yatıralım,  şehrimizin yerel yönetimle ilgili sorunlarına çare bulalım, birlikte çözelim. Biz CHP olarak bu işe SIFIR SORUN vaat ederek talibiz. Tarsus’a ve Tarsusluya hizmet; Cumhuriyet Halk Partisinin işidir. Biz Halkız! Halk için çalışır, Halk işin hizmet yaparız. Tüm Hemşerilerimi SAĞDUYUYA davet ediyor, Tarsus için, geleceğiniz için tek çarenizin CHP olduğunu hatırlatıp, oylarınıza talip olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tarsuslu değişim istiyor, saygı bekliyor, adaletti yerel yönetim, halka hizmet veren, soymayan, çalmayan, çırpmayan bir anlayışla yönetilmek istiyor. Şimdi CHP zamanı. Gelin Tarsus Belediyesini hepimiz birlikte yönetelim…” dedi.

19 Ekim 2013 - 14:24 'de eklendi.

ALİ İLK, KOCAMAZ’I BOMBALADI.!

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İLK geçen hafta Basına verdiği demeçte Tarsus Belediyesinin Tarsus Halkına su saatleriniz bozuk, yenilemeniz gerekiyor diye mecburi taktırdığı AKILLI SU SAATLERİ hakkında yapacağı açıklamayı yaptı. Takılan akıllı su saatlerinin kalitesiz olduğu ve vatandaşları takılırken MAĞDUR ettiği, vatandaşa fuzuli MASRAF çıkarıldığı Tarsus’ta büyük bir KİTLE tarafından eleştiriliyor. Ali İLK; Tarsus Belediyesinde […]

Etiketler :