Reklamı kapat

Reklamı kapat
TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

ALi İlk’ten Halkevleri açıklaması

Halkevlerinin Ankara’daki dört şubesine yapılan baskın sonucu 4 başkan gözaltına alınmıştı. Yaşanan operasyon ülke genelinde yankı bulurken , operasyona bir tepkide Chp Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk’ten geldi. Yazılı olarak yapılan açıklamada ” Yaşanan Hukuksuzluktan bir an önce dönülmesi gerektiği .”vurgulandı. Halkevleri’nin Merkel’i,Trup’u olmadığını kaydeden İlk ”Halkevleri yalnız değildir.Başta CHP olmak üzere demokratik kamuoyunun, vicdanlı, […]

ALi İlk’ten Halkevleri açıklaması
18 Ekim 2018 - 13:59 'de eklendi.

Halkevlerinin Ankara’daki dört şubesine yapılan baskın sonucu 4 başkan gözaltına alınmıştı.

Yaşanan operasyon ülke genelinde yankı bulurken , operasyona bir tepkide Chp Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk’ten geldi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada ” Yaşanan Hukuksuzluktan bir an önce dönülmesi gerektiği .”vurgulandı. Halkevleri’nin Merkel’i,Trup’u olmadığını kaydeden İlk ”Halkevleri yalnız değildir.Başta CHP olmak üzere demokratik kamuoyunun, vicdanlı, namuslu insanların desteği vardır.”diye konuştu.

 

İŞTE AÇIKLAMANIN TAMAMI

 

Halkevlerinin Ankara’daki dört şubesine yapılan baskın sonucu 4 başkan gözaltına alınmıştı.
Yaşanan operasyon ülke genelinde yankı bulurken , operasyona bir tepkide Chp Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk’ten geldi , yazılı olarak yapılan açıklamada ” Soruşturmaya konu olan suçlamalara dair,halen bir bilginin ve belgenin paylaşılmamış olması,sürecin bütünüyle politik olduğunu kanıtlar niteliktedir.”denildi.
Öte yandan demokratik siyasetin parlemento dışı önemli bir parçası olan ÖDP’nin üyeleri ve yöneticilerine yönelik tehdit,alıkoyma uygulamalarının artmış olması başka bir çaresizliği göstermektedir.
Halkevleri gibi kökleri derinlere işlemiş yapıları soruşturmalar,ayarlanmış gizli tanıklar,mesnetsiz iddialar ve gözaltılar ile susturabileceğini sanmak tam da AKP-MHP gibi korku düzeni kurarak ayakta durmaya çalışan baskı ve zulümden beslenen zihniyete uygun bir tavırdır. Halkevleri’nin Merkel’i,Trup’u yoktur ama,Halkevleri yalnız değildir.Başta CHP olmak üzere demokratik kamuoyunun,vicdanlı,namuslu insanların desteği vardır.
Hukuksuz ve gayri meşru tutumlarla güç gösterisi yapan AKP-MHP ittifakını demokratik siyaset zeminine dönmeye davet ediyoruz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER