TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Baki Şimşek Çamlıyayla’da Bayramlaştı

MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek; bayramın birinci günü; bayram namazını Tarsus  Küçük minare camiinde kılarak, tüm vatandaşlarla bayramlaştı. Bayram namazından sonra Tarsus Huzurevini ziyaret edip, huzurevi sakinleri ile   bayram kahvaltısı yapan Şimşek; sonrasında Jandarma Teşkilatının bayram kutlama programına katıldı. Baba ocağı Çakırlı köyünde aile efradı ve vatandaşlar ile bayramlaşan MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki […]

Baki Şimşek Çamlıyayla’da Bayramlaştı
16 Haziran 2018 - 19:35 'de eklendi.

MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek; bayramın birinci günü; bayram namazını Tarsus  Küçük minare camiinde kılarak, tüm vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayram namazından sonra Tarsus Huzurevini ziyaret edip, huzurevi sakinleri ile   bayram kahvaltısı yapan Şimşek; sonrasında Jandarma Teşkilatının bayram kutlama programına katıldı.

Baba ocağı Çakırlı köyünde aile efradı ve vatandaşlar ile bayramlaşan MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek  daha sonra MHP Tarsus ilçe teşkilatına geçerek  burada da partililerle  bayramlaştı.

Baki Şimşek Mut Belediyesinin düzenlemiş olduğu Mut Karacaoğlan  Kayısı Kültür ve Sanat festivalına katıldı. Festivalde konuşma yapan Şimşek  öncelikle Türk İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, bayramın Türk- İslam dünyasında akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diledi. Düzenlenen festival için Mut belediye başkanı Nebi Yılmaz’a teşekkürlerini ileten Şimşek Mut kayısısının ve zeytininin yapılan reklam ve tanıtımlarla daha iyi pazarlanabileceğini ve Dünya pazarında da kendine daha büyük bir  pay bulabileceğini söyledi. Baki Şimşek “Mut’ta 56. Düzenlenen kayısı festivali için Nebi Yılmaz başkana ve 56 yıldır bu geleneği sürdüren Mut halkına teşekkür ediyorum. Mut hem kayısı festivaliyle hem zeytin ve zeytin yağı festivaliyle  sanatın ve kültürün başkenti olmaya aday bir ilçemizdir. Nebi başkanımız Mut’u hem Türkiye’ye hem Dünya’ya tanıtmanın mücadelesini veriyor.İnşallah  tanıtımlarla önümüzdeki yıllarda da üreticinin, çiftçinin el emeği göz nuru olan yetiştirdiği ürünün hakkını almasını temenni ediyorum. Türk milleti  dünyadaki bütün mazlumların, mağdurların sesi ve soluğudur. Cenab-ı Allah Türk Milletine birlik ve beraberlik  versin. Öncelikle Musul’da Kerkükte Osmanlı’nın artığısınız dediklerinde kahroluyorum diyen Kerküklü nineye, bizi neden bırakıp gittiniz diyen Şam’lı dedeye , Türk milletine selam vermeden, Türk milletine dua etmeden seccademi kaldırmam diyen Bosnalı teyzeye velhasıl Fırat’a , Nil’e ve Tuna’ya bütün dünyada bize dair ağıt yakan ve umut taşıyan her sese  ve herkese iyi bayramlar diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. “ dedi.

Çamlıyayla esnafları ile Sarıkavak , Atdağı, Çakırlıboğazı ,Belçınar,Darıpınarı ve Fakılar köyünde vatandaşlarla bayramlaşan Şimşek bayramlaşma sonrasında yapmış olduğu konuşmalarda  dış güçler tarafından yapılan  kirli hesap ve oyunlardan dolayı ülkenin zor ve sancılı bir süreçten geçtiğini, bu açıdan  Cumhur ittifakının gerekli ve zorunlu olduğunu söyleyerek vatandaştan partisi ve ittifak için destek istedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER