TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

BAKKALLAR ODASI BAŞKANI YALÇIN UYARDI.!

Faaliyetlerine devam etmek üzere süre uzatım işlemi yapmak isteyen satıcıların 2014 yılı için belirlenen ve aşağıda belirtilen süre uzatım işlem bedelini en geç 31/03/2014 Pazartesi günü Kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle Kurum hesabına yatırmaları zorunludur. Süre uzatım işlem bedelini Kurum hesabına yatıran satıcıların mevcut satış belgeleri ile birlikte satış belgesi işlemlerini yürütmek üzere yetkilendirilmiş […]

BAKKALLAR ODASI BAŞKANI  YALÇIN UYARDI.!
15 Ocak 2014 - 10:06 'de eklendi.

Faaliyetlerine devam etmek üzere süre uzatım işlemi yapmak isteyen satıcıların 2014 yılı için belirlenen ve aşağıda belirtilen süre uzatım işlem bedelini en geç 31/03/2014 Pazartesi günü Kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle Kurum hesabına yatırmaları zorunludur.

Süre uzatım işlem bedelini Kurum hesabına yatıran satıcıların mevcut satış belgeleri ile birlikte satış belgesi işlemlerini yürütmek üzere yetkilendirilmiş olan TARSUS  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları ve süre uzatım işleminin belgeleri üzerinde gösterilmesini sağlamaları gerekmektedir.

Süre uzatım işlem bedelini belirtilen süre zarfında Kurum hesabına yatırmayan satıcıların faaliyetlerine devam etmek istemeleri halinde yeniden satış belgesi başvurusunda bulunmaları zorunludur.                                                                  

İKİ ÜRÜN SATABİLEÇEK   ŞEKİLDE OLUŞTURULMUŞ SATIŞ RUHSATINA SAHİB OLAN ESNAF LARIMIZIN DİKKATİNE.

Halihazırda tütün mamulü ya da alkollü içki satışı yapmadığını ve ileride de yapmak istemediğini beyan ederek belgesini değiştirmek isteyen satıcıların başvuruları Şubat ayı sonuna kadar kabul edilecektir.

Tütün Mamulü ve Alkollü İçki Perakende Satış Belgesi”ni, “Tütün Mamulü Perakende Satış Belgesi” olarak değiştiren satıcıların daha sonra alkollü içki satışı yapmak üzere yeni “Alkollü İçki Perakende Satış Belgesi” talep etmeleri halinde (4250 sayılı Kanunun 9’uncu maddesinin ikinci fıkrasındaki mesafe şartı da dahil olmak üzere) yürürlükteki mevzuatta aranan şartları sağlamaları zorunlu olacaktır.

Tütün Mamulü ve Alkollü İçki Perakende Satış Belgesi” sahiplerinin yalnızca tütün mamulü satışına devam etmek istemeleri halinde 2014 yılı süre uzatım işlem bedelini Kurum hesabına yatırmadan öncetalep dilekçeleri ve mevcut satış belgeleri ile birlikte yetkili birimlere başvuruda bulunmaları ve mevcut belgelerini “Tütün Mamulü Perakende Satış Belgesi” ile değiştirmeleri, tütün mamulü satışı yapmak istememeleri halinde ise satış belgelerini terk dilekçesi ekinde yetkilendirilmiş birimlere iade etmeleri gerekmektedir. 

                     

                             SATIŞ RUHSAT HARÇ BEDELLERİ

                             İlçe merkezinde ; 150,00 TL

 

    Diğer mahallerde (Belde, köy gibi) ; 50,00 TL

    Tütün mamulü ve alkollü içkilerin birlikte satışına izin veren tütün mamulü ve alkollü içki perakende satış belgeleri ile tütün mamulü ve alkollü içki satış belgeleri için yukarıda belirtilen bedellerin iki katı tahsil edilecektir. 

 

                                                                                                                                                            BAKKALLAR VE BAYİLER ESNAF ODASI   TARSUS                                                                                                                              

                                       Başkan;   Erdoğan YalçınBAKL

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER