TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

BASIN İSTİFALAR İLE ÇALKALANIYOR.

Tarsus’ta bazı gazeteciler  bağlı bulundukları medya derneği MEDYAD’tan gördükleri lüzum üzerine  istifa ettiklerini açıkladılar.   Tarsus’ta gazetecilik faaliyetlerini sürdüren Tarsus Gündem,İçel Gündem,Tarsus Haberci,Tarsus Halk  ve Tarsus Son Nokta Gazeteleri sahipleri aldıkları ortak kararla bulundukları dernek üyeliğinden istifa ettiklerini bildirdiler.  Gazetecilerin aldığı bu kararın Basın İlam Kurumunun yakın zamanda uygulamaya aldığı ve zoraki şartlar içerdiği konularında […]

BASIN İSTİFALAR İLE ÇALKALANIYOR.
24 Nisan 2014 - 15:01 'de eklendi.

Tarsus’ta bazı gazeteciler  bağlı bulundukları medya derneği MEDYAD’tan gördükleri lüzum üzerine  istifa ettiklerini açıkladılar.

 

Tarsus’ta gazetecilik faaliyetlerini sürdüren Tarsus Gündem,İçel Gündem,Tarsus Haberci,Tarsus Halk  ve Tarsus Son Nokta Gazeteleri sahipleri aldıkları ortak kararla bulundukları dernek üyeliğinden istifa ettiklerini bildirdiler.  Gazetecilerin aldığı bu kararın Basın İlam Kurumunun yakın zamanda uygulamaya aldığı ve zoraki şartlar içerdiği konularında etkin olduğu belirtildi.

 

Basın ilan kurumu yakın zamanda özerk haklarını kullanarak Belediyeleri özel ve resmi ilan konusunda ilan kurum müşterisi yapmış ve ilanlara aracılık  yapma anlaşması imzalamışlardı. Verilen bu  ilanlardan  devletin kestiği %18’in üzerine %15’de aracılık hizmeti bedeli kesilecek. Yaşam zorluğu çeken yerel gazetelerin bu dayatmayla ne kadar dayanabilecekleri de kafalarda soru işareti yaratmış durumda.  Konu hakkında yetkililerin açıklama yapması bekleniyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER