TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

”Başkanın adamları”

Bugün bir hayal kırıklığı yaşadık. Yayın hayatımızın 9 yıllık serüveninde ilk kez karşı karşıya geldiğimiz bu konu bizleri son derece derinden üzdü. Tarsus Belediyesi tarafından paylaşılan BASINDA BİZ gönderilerini uzun zamandır takip ediyoruz ama ne hikmetse bizden bir tane haber bile yer almıyor.Sorduk mazeret doldu taştı.. Basılı gazetemiz ne hikmetse dağıtım yapan şahıs tarafından bırakılsa […]

”Başkanın adamları”
05 Eylül 2019 - 11:45 'de eklendi.

Bugün bir hayal kırıklığı yaşadık. Yayın hayatımızın 9 yıllık serüveninde ilk kez karşı karşıya geldiğimiz bu konu bizleri son derece derinden üzdü.

Tarsus Belediyesi tarafından paylaşılan BASINDA BİZ gönderilerini uzun zamandır takip ediyoruz ama ne hikmetse bizden bir tane haber bile yer almıyor.Sorduk mazeret doldu taştı..

Basılı gazetemiz ne hikmetse dağıtım yapan şahıs tarafından bırakılsa da , gelmedi diyerek başkanlık makamına gönderilmiyor (muş) olduğunu öğrendik. Biz sosyal medyadan tepkimizi ortaya koyunca da , bu işin çözümü için hemen araştırma başlamış.. Aşağıya gitmişler,yukarıya çıkmışlar ama kimse kimseden haberdar değil. Kısaca bize karşı uygulanan bu durum bazı gerçeklerin ortaya çıkması için artık ışık olmak zorundadır.

”Kimse bizi yalancılık ile suçlayamaz”

2011 yılından bu zamana kadar hiç bir maddi menfaat beklemeden CHP’nin tüm aday profili sahibi isimlerine yaptığımız gibi , 2014 yerel seçimleri öncesinde 21 ay evvel adaylığını açıklayan Haluk Bozdoğan’ın yanında olduk. 2014 Seçim sürecinde 30 bin adet toplu gazete bastık parasını cebimizden koyduk. Bir kuruş talep etmedik. Seçimler geçti, o dönem mağlubiyeti yaşayan Haluk Bozdoğan’ın yanından ayrılmadık ve başına gelen ilk sorunda yine yanı başında durduk. Kemeraltında ki muayenehanesinin önünde bekleyen panzerleri manşete taşıyarak alınan kararı kınadık . Haberlerimiz sonrasında İL Sağlık Müdürlüğünce açılan soruşturmada dahi ifade verdik.

Şu an belediye de olup basında emek veren bazı isimlerde konuyu ”KAÇAK MUAYENE KAPATILDI” diye ajanslara bilgi düşmüşlerdi. Aradan zaman geçti Haluk Bozdoğan başkanlığa seçildi.. Sonra baktık ki bu işler ile alakası olmayan, eski başkanlar ile dirsek teması kuran ve hatta ”AKIL” masası olarak bilinen basın ayağının teki olan arkadaşlar , öyle yada böyle işe girdiler ekmeklerini yiyorlar. Allah onları bundan geri koymasın. Kim kimin ekmeğindeyse de Allah belasını versin.

Bunları neden anlatıyorum ? ”Çünkü bizim tek hırsımız var oda doğruluk,dürüstlük ve bu anlayışta olanın yanında olmak, hani demiştik ya bizim safımız hep HABİL’den yana. Bizde başkan ile seçim öncesi masaya oturup anlaşma yapmasını bilirdik(!) Ama yapmadık neden ? Çünkü Bizim hesapla kitapla anlaşmayla -dayatmayla işimiz olmaz” Seçim kaybedilseydi kimse yanında durmayacak, ama yine 2014’te olduğu gibi yanında biz kalacaktık. Çünkü bizim evin sofası aynı bahçede!

2 gün önce Haluk Bozdoğan daha mecliste konuşurken sarf ettiği ”Benim cebimde bir tek kefen param var” sözlerini de yine ilk biz gündeme taşıdık. Bizimde başkanın tavrından farklı düşüncemiz yok, bizimde hayata bakışımız bu yönde, biz boyacı bir babanın oğlu olarak doğduk,öylede öleceğiz.

Ama bu kadar iradeli bir adamın ekibinde ki bazı noktalara bakınca şaşırıp kalıyorsunuz. Gazetemiz nasıl gelmez inanın aklımız ermiyor. Yani gazetelerimiz başkan yardımcılarına kadar gidiyor ama başkanın huzuruna bizzat gitmiyor. Haydi buna inandık diyelim. Sayın başkan bundan haftalar önce açıkladığı ekonomik bilançoda ”2018 yılında BASININ ALDIĞI PARALARI ve KENDİLERİNİN 2019 NİSAN’DAN SONRA ÖDEDİKLERİ PARALARI” masaya yatırdı. Ödenen paraları Tek tek kalem kalem dağıttı. Bütün basın mensuplarında da bu detaylar vardır. Bozdoğan döneminde 2 ayrı medya takip şirketine aylık 8 Bin 850 lira para ödenerek hizmet alınmış. Ama bakıyorsunuz ki devletin yönettiği BASIN İLAN KURUMU listesine olmamıza rağmen yüklediğimiz PDF’ler takip edilmemiş, basılı gazetelerimiz medya merkezine gitmemiş,internet ortamında yaptığımız haberler gündeme alınmamış.. Birisi bu işleri yapamıyorsa çekilmesini bilmeli,yada yapılan anlaşmalardan geri dönülmelidir.
Başkanın gözünün içine bakıp, her hareketini gözleyip ”BAŞKANIM BEN BURDAYIM” telaşıyla da bu işler olmaz, çok sırıtıyor sunuz artık. Bu yazımda size ders olsun!

Ne diyelim Allah Haluk Bozdoğan’a sabır versin.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER