TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

BELEDİYE MECLİSLERİ TOPLANMAYACAK

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni corona virüs genelgesi SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderdi. Valilik ve kaymakamlıklarca 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri hükmü uyarınca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi sağlanmalı. Bu […]

BELEDİYE MECLİSLERİ TOPLANMAYACAK
26 Mart 2020 - 17:07 'de eklendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni corona virüs genelgesi
SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderdi.

Valilik ve kaymakamlıklarca 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri hükmü uyarınca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi sağlanmalı.

Bu süreçte mahalli idarelerin görevlerinin aksamaması için meclisin toplanmasının çok zorunlu olduğu hallerde ilgili mevzuatı çerçevesinde olağanüstü toplantı yapılmasına gerekli sağlık tedbirler alınarak izin verilecek.

Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin vali ve kaymakamlar tarafından 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri çerçevesinde gerekli kararların alınması; mahalli idarelerin konuya ilişkin bilgilendirilmesi, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER