TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

BERBER VE KUAFÖRLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığın’ın aldığı yeni karar doğrultusunda Mersin ve Tarsus’ta  berber ve kuaförlerin mesai saatleri değişti. Koronavirüs salgınından dolayı bir süredir kapalı olan berber ve kuaförler 11 Mayıs’ta dükkanlarını açmıştı. İçişleri Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda berber ve kuaförler 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verecekti. Bakanlığın aldığı yeni karar doğrultusunda berber ve kuaförlerin mesai saatleri değişti. […]

BERBER VE KUAFÖRLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ
20 Mayıs 2020 - 16:06 'de eklendi.

İçişleri Bakanlığın’ın aldığı yeni karar doğrultusunda Mersin ve Tarsus’ta  berber ve kuaförlerin mesai saatleri değişti.

Koronavirüs salgınından dolayı bir süredir kapalı olan berber ve kuaförler 11 Mayıs’ta dükkanlarını açmıştı. İçişleri Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda berber ve kuaförler 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verecekti.

Bakanlığın aldığı yeni karar doğrultusunda berber ve kuaförlerin mesai saatleri değişti. 81 ile gönderilen genelgede 20 – 21 – 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı yaşanacak yoğunluğun önüne geçilmesi için yeni adım atıldı.

Alınan yeni kararda şu ifadeler yer aldı: Berber, güzellik merkezi, kuaför vb. işyerlerinin yeniden değerlendirilmesi konusundaki İçişleri Bakanlığının talimatlarında; Normalleşme sürecinde berber, güzellik merkezi, kuaför vb. işyerlerinin çalışma esasları 06.05.2020 tarih ve 7647 sayılı genelgemiz ile düzenlenmiş ve çalışma saatleri 09:00-21:00 olarak belirlenmişti.Ramazan Bayramı öncesinde bu işyerlerinde yoğunluğun daha yüksek olacağı göz önünde bulundurularak, her ilin meteorolojik verileri ve hava sıcaklıkları ile bölgesel çalışma şartları esas alınarak 20, 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde çalışma saatlerinin yeniden düzenlenmesi istenilmektedir. Bu kapsamda ilimizde berber, güzellik merkezi, kuaför vb. işyerlerinde 20, 21 ve 22 Mayıs tarihlerine münhasır olmak üzere çalışma saatleri 08:00 – 23:00 arası olarak yeniden düzenlenmiştir.

Berber, güzellik salonu ve kuaförlerin çalışma esasları belirlendi
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER