TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Bozdoğan kararını verdi,kararım kesin dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimleri sonrasında yaşanılan antidemokratik tavır ile gündeme gelen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, ‘CHP’den istifa edecek’ söylentilerini yalanlayarak, “Birileri istiyor diye ben partimden istifa etmem. Görüşümü değiştirmem. Dedikodu yayıyorlar TKP’ye geçeceğim, İYİ partiye geçeceğim diye. Birileri istiyor diye partimden istifa etmem. Mücadele vereceksem eğer bunu parti içinde vereceğim. Hiçbir yere […]

Bozdoğan kararını verdi,kararım kesin dedi.
18 Şubat 2020 - 16:40 'de eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimleri sonrasında yaşanılan antidemokratik tavır ile gündeme gelen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, ‘CHP’den istifa edecek’ söylentilerini yalanlayarak, “Birileri istiyor diye ben partimden istifa etmem. Görüşümü değiştirmem. Dedikodu yayıyorlar TKP’ye geçeceğim, İYİ partiye geçeceğim diye. Birileri istiyor diye partimden istifa etmem. Mücadele vereceksem eğer bunu parti içinde vereceğim. Hiçbir yere gitmiyorum” şeklinde konuştu.

Haber:Mehmet SELVİ (Mersin Akdeniz)

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimleri sonrasında yaşanılan antidemokratik tavır ile gündeme gelen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, gazetemize konuştu. 

LİSTEYE GİREMEDİ 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde adeta skandala dönüşen İl Başkanlığı seçimleri sonrasında, aday olması divan başkanı Engin Özkoç tarafından mükerrer imza var olması sebebi ile engellenen muhaliflerin desteklediği Alptekin Eser kadar, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a karşı yapılanlar da çok konuşuldu. İl Başkanlığına seçilen Adil Aktay’ın Başkan Haluk Bozdoğan dışında genel merkez delegesi olarak tüm Belediye Başkanlarını yazması, Haluk Bozdoğan-Vahap Seçer arasındaki soğuk savaş iddialarının birkez daha gündeme gelmesine sebep oldu. 

KONGREDE BOZDOĞAN’A SALDIRI 

Antidemokratik bir zemin üzerinde gerçekleşen CHP İl Başkanlığı seçimleri sırasında Başkan Haluk Bozdoğan’a bazı meclis üyesi ve Siyasi taraftarlarca saldırıda bulunuldu.

Bozdoğan’ın koruma polislerinin araya girmesi ile Bozdoğan güçlükle kongrenin düzenlendiği salondan çıkarıldı. Bozdoğan’ın koruma polisleri ile yaşanan arbedede yumruk ve tekmelere maruz kaldı. 

İŞÇİ ÇIKARMAM KONUSUNDA BASKI YAPILDI 

Göreve geldiği günden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile karşı karşıya geldiklerini Mehmet Selvi’ye anlatan Başkan Bozdoğan, “Kentleri kent yapan işçilerdir, emekçilerdir. Ancak bana başta Vahap Seçer olmak üzere İl Başkanlığı işçi çıkarmam ile ilgili baskı kurdu. Şunu herkes bilsin ki Haluk Bozdoğan hangi partili olursa olsun, hangi görüşü savunursa savunsun, işini yapan, ekmeğinde olan işçiyi işinden etmez, etmeyecektir. Diğer belediyelere bakın. Herkes akrabasını, yakınını işe aldı. Ben çocuklarımı bile belediyeye sokmamaya gayret gösteriyorum” dedi. 

1 TANE MECLİS ÜYESİNİ LİSTEYE SOKAMADIM

 Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve CHP İl Başkanı Adil Aktay’ın dediklerini yapmadığı için bugün engellendiğini savunan Bozdoğan, “Bakın, Mersin Büyükşehir belediyesi Meclisi’nde borçlanma yetkisi konusunda avaz avaz bağıran CHP’li Mclis Üyeleri, Tarsus’ta aynı konuyu ben meclise getirince red ettiler. Aldıkları talimatla bunu yaptılar. Ben Haluk Bozdoğan olarak Tarsus’ta 95 bin oy aldım. Vahap Seçer’e Tarsus’tan 86 bin oy çıktı. 82 bin de CHP’nin meclis üyesi oyu vardı. Şimdi bu rakamlara bakarak herkes şapkasını önüne koymalı. Ben seçim döneminde 1 tane bile meclis üyesini listeme alamadım. Müsade etmediler. Haluk Bozdoğan yıllardır Tarsus’ta doktorluk yapmıştır. Halkta da karşılığı vardır” ifadelerini kullandı. 

GERÇEK CHP’LİLER NEREDE?

 İl Başkanlığı seçimlerine de değinen Başkan Bozdoğan, “Yapılan bu kongre demokratik değildir. 1 tane delege çıkıp da blok listeye karşıyız, çarşaf liste istiyoruz diyemedi kürsüde. Bu kadar güç zehirlenmesine ve kibire CHP’li delegeler nasıl izin veriyorlar anlamak gerçekten güç. Gerçek CHP’liler nerede? Yaşanılanlar malesef ne CHP’ye ne de bu partiye yıllarını vermiş partililere yakışmıyor. İnsanlar elindeki güçle, kibirle emir veriyor. Birileri de bu emirlere uyuyor. Yazık. Mersin’de yapılan il Başkanlığı seçimlerinde hayal kırıklığı yaşadım” diye konuştu. 

MÜCADELEMİ CHP’DE VERECEĞİM 

Yaşadığı tutum üzerine kamuoyunda ‘CHP’den istifa edecek’ söylentilerine de cevap veren Başkan Bozdoğan, “Birileri istiyor diye ben partimden istifa etmem. Görüşümü değiştirmem. Dedikodu yayıyorlar TKP’ye geçeceğim, İYİ partiye geçeceğim diye. Birileri istiyor diye partimden istifa etmem. Mücadele vereceksem eğer bunu parti içinde vereceğim. Hiçbir yere gitmiyorum” şeklinde konuştu.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER