TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Bu filmler her şeyi anlatıyor!

Zamanım oldukça , belkide çoğunuzun izlediği Oscar ödüllü 3 filmin tekrarlarını izlemeye çaba sarf ederim. -Brave Heart (Cesur Yürek) -Telefon Kulübesi -Miss Slaon 3 filmde işlenen bazı konular , zaman zaman neleri doğru yada yanlış yaptığımızı ortaya koyuyor. Kendiniz ile vicdani tartışmaya düşeceğiniz bu filmleri izlemeyenleriniz varsa bir an önce izlemelisiniz. İzlediyseniz de tekrar başa […]

Bu filmler her şeyi anlatıyor!
16 Mayıs 2019 - 22:32 'de eklendi.

Zamanım oldukça , belkide çoğunuzun izlediği Oscar ödüllü 3 filmin tekrarlarını izlemeye çaba sarf ederim.

-Brave Heart (Cesur Yürek)

-Telefon Kulübesi

-Miss Slaon


3 filmde işlenen bazı konular , zaman zaman neleri doğru yada yanlış yaptığımızı ortaya koyuyor. Kendiniz ile vicdani tartışmaya düşeceğiniz bu filmleri izlemeyenleriniz varsa bir an önce izlemelisiniz. İzlediyseniz de tekrar başa sararak yeniden göz atmanızı tavsiye ederim.


Cesareti, yönetebilmeyi ve yüzleşmeyi ortaya koyan bu filmler , eminim ki size çok şey anlatacaktır.


Mesela dünyanın en iyi Lobicisi olan Amerikalı Miss Slaone’nin gerçek yaşamdan alınan hikayesi oldukça etkileyici, Slaone neredeyse bizlere ”KAZANMAYI” öğrettiği hikayesinde ; Asla geriye düşme diye uyarılarda bulunuyor.


Aslında çok şeyi bildiğimiz iddia ettiğimiz çok şeyin yanlış olduğunu da bu filmi izleyince yaşam şansı buluyoruz. Mesela bayan Slaone bu konuyla ilgili verdiği örnek oldukça anlamlı..


“Bir gün pederin biri genç bir rahibeyi arabayla evine götürüyormuş. Vites değiştirirken elini rahibenin dizine koymuş. Genç rahibe dönmüş ve Luke 14:10’u hatırlayın demiş. Peder utanç içinde elini geriye çekmiş. Bir sonraki ışıklarda durduklarında peder bu sefer elini rahibenin kasıklarına koymuş. Rahibe gene Luke 14:10’u hatırlayın peder demiş. Peder özür dilemiş. Kızı bıraktıktan sonra evine gitmiş. Eve varır varmaz İncil’de Luke 14:10’u açmış. Diyormuş ki: “Arkadaşım, daha yukarı çık ki, güzelliklere ulaşasın!”
Yani üzerinde çalıştığınız konuyu bilin. Bilmezseniz elinizdeki altın fırsatı kaçırabilirsiniz. Bu filmlerde anlatılan şeyler oldukça değerli şeyler..

Tarsus’ta üzerine çalıştığı işi bilmeyen onlarca kişi var. Ve bunların bazıları da Belediye Meclis üyeliği yapmaktalar. Madem iş bilmiyorsunuz neden bu görev size sunulduğunda kabul etme gereği duydunuz ? Bu soruya kendinize sorabilir misiniz ?


Soramazsınız!
Ama ben kendinize soramadığınız sorunun cevabını biliyorum: KENDİNİZCE RÜŞTÜNÜZÜ İSPAT ETTİNİZ!


Ettinizde ne oldu ? Elde var sıfır havasında dedi kodu yaparak Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Sonra yapılan ilk toplantıda eleştirdiğiniz adama ağzınızı açıp bir tek kelime dahi edemiyorsunuz. Çünkü sizin tek derdiniz Belediyeden bir rant elde etmek. Bunun da önünde ki tek engel başkanın kendisi . Çünkü o adam kimsenin haksız kazanç elde etmesine izin vermez, arkasından iş çevirenler varsa da ortalık durulunca ortaya çıkarıp -Braveheart filminde Mel Gibson’un savaşın ortasında kendisi satanlara verdiği cezanın aynısını verecektir.
Ama siz biraz kol kırılır yeni içinde kalır mantığında siyaset yapın kardeşim, sizin dedi kodularınız Tarsus sokaklarında dolanıyor, buda CHP’ye ve Başkan Bozdoğan’a zarar veriyor. Dedikodu iyi şey değil, bırakın bu işleri, bir şey diyecekseniz de çıkın muhatabın karşısına direk söyleyin, kafanızda ki planları bütün Tarsus’un bilmesine gerek yok!

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER