TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Bu Tarsus Değişmez Kardeşim!

Tarsus İdman Yurdunun şampiyonluk hedefine sadece 9 dakika kaldı. Bu doksan dakikanın anlamı 4 yıllık hasretten geçiyor. Maça ara vermeden hazırlanan takım oyuncuları ve teknik ekibi kutluyorum. Çok çalışarak bu günlere geldiler, helal olsun. Artık ligde bu sezon sona ermek üzere, geçtiğimiz sezon sonunda gündeme gelen protokol konusu yine karşımıza çıktı. Tarsus’ta protokol tribünü sorunu […]

Bu Tarsus Değişmez Kardeşim!
17 Mayıs 2018 - 11:52 'de eklendi.

Tarsus İdman Yurdunun şampiyonluk hedefine sadece 9 dakika kaldı. Bu doksan dakikanın anlamı 4 yıllık hasretten geçiyor. Maça ara vermeden hazırlanan takım oyuncuları ve teknik ekibi kutluyorum. Çok çalışarak bu günlere geldiler, helal olsun.

Artık ligde bu sezon sona ermek üzere, geçtiğimiz sezon sonunda gündeme gelen protokol konusu yine karşımıza çıktı. Tarsus’ta protokol tribünü sorunu var. Koskoca kulübün başkanı maça gelip protokol tribününde kendine yer bulamadı. Protokol sıralaması iyi incelenmelidir. İlçe Spor müdürlüğü bu konuda çalışma yapmalı ve listeyi harfiyen uygulamalıdır. 1923 ile yaşıt bir kulübün başkanı taraftarın arasına maç izlemeye gönderilemez. Belediye Başkanları,Kaymakam,Başsavcı,Adalet Komisyon Başkanı,Kulüp Başkanları protokolde kendine yer bulmalıdırlar. Bulamıyorlarsa burada bir sorun var demektir.

Bu sorun bir an önce giderilmelidir. Ayrıca protokol tribünü girişinde Emniyetin uyguladığı prosedüre kimse uymuyorsa içeri girmesin. Kimse 1 Lira verip maça giremeyecek adamlar değil. Millet maça geliyor gelirken de yanında 5-10 kişi getiriyor. Bakıyorsun kulübün sattığı kombineye 40-50, ama  numaralı tribünde 800 kişi var. El insaf diyorum artık! Önümüzdeki sezon kesinlikle Turnike sistemi getirilmelidir. 1 Lira veremeyecek adam gitsin evinde otursun, kulübe zarar vermesin.

***

Tarsus Kızılmurat Mahallesi Ali Menteşoğlu Caddesinde sokak lambaları haftada bir açık kalıyor. Gece yanması gereken sokak aydınlatmaları gündüzleri saatlerce açık kalıyor. Bu konuda Enerji-Sa yetkilileri önlem almalıdır. Personel zafiyeti varsa giderilmelidir.

***

Yaz ayları gelince yaşları 10-17 arası gençler serinlemek için kanal ve Baraj bölgesine akın etmeye başladı. Serinlemek isterken Allah Korusun her an bir kazayla karşı karşıya kalınabilir. Boğulma riski olan yerlerin telle kapatılmış olması bu gençleri engellemiyor. Tellerin üzerine hatta köprünün üzerine çıkıp akrobatik hareketler sergileyen gençlere, bir an önce önlem alınmalı.

 

***

Tarsus’ta Belediye geleneği sürdürerek Ramazan sofralarını kurmaya devam ediyor. Bu yıl değişik bir proje ile her mahallede oluşacak iftar sofraları millete hizmet verecek. Buna en çok dar gelirli vatandaşlarımız sevindi. iyilik yapandan Allah razı olsun.

Ramazan ayı içerisinde sosyal medya kullanıcıları vatandaşlarımız yiyecek,içecek  paylaşımlarını saygı çerçevesinde yaparsa, oruç tutan yurttaşlarımıza da saygı göstermiş olurlar. Allah herkesin orucunu kabul etsin.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER