TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Bütünleşik sosyal tesis açıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından Akşemsettin Mahallesinde tamamlanan Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi açılışı gerçekleştirildi. Türkcell firmasının ürettiği elektronik kol takip cihazı da ilk kez sürpriz olarak tanıtıldı. Açılış törenine Tarsus’u ziyarete gelen Ünlü Sanatçı Zeynep Cassalini’de yer alırken kendisine plaket takdim edildi. Akşemsettin Mahalle muhtarı Adnan Özgür yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi “Belediye tarafından yapımı […]

Bütünleşik sosyal tesis açıldı.
16 Temmuz 2019 - 17:51 'de eklendi.

Tarsus Belediyesi tarafından Akşemsettin Mahallesinde tamamlanan Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi açılışı gerçekleştirildi.

Türkcell firmasının ürettiği elektronik kol takip cihazı da ilk kez sürpriz olarak tanıtıldı.


Açılış törenine Tarsus’u ziyarete gelen Ünlü Sanatçı Zeynep Cassalini’de yer alırken kendisine plaket takdim edildi.

Akşemsettin Mahalle muhtarı Adnan Özgür yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi “Belediye tarafından yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Bakım Evi Tarsus’a hayırlı olsun. Göreve geldiği günden bu zamana kadar eşit ve adil olan başkanımıza teşekkür ediyorum”dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ise “Kültürel kodları tekrar yakalamak böyle bir güne vesile oldu. Kadınlarımıza tek tek teşekkür ediyorum. Doğru yaklaşım elbette çağdaş uygarlıkta bilimsel bilgiyi ortaya koymak ve onu halka ihraç etmektir. Bunu eğitim anlamında da halka vermelidir. Siyasetçide bu işten nasibini almalı ve ben bilirim dememeli. Eğitim ön planda olursa eğiten bir kent olursunuz. Bina çok büyük olmayabilir,burası genç -yaşlı ve kadınların kaynaşması yeri olacak. Ne kadar üreten olursak bir çok şeyin tadına varırız. 100 günlük süreçte sizden sabır istedik. 100 günde 60 tane iş yapmışız. Türkiye’de ilk kez elektronik bileklikleri kullanacağız. Alzhemier hastaları bu fırsatı kullanarak daha güvende olacaklar”diye konuştu.

Kaymakam Yüksel Ünal ise yaptığı uzun çalışmanın ardından “Hizmeti belediye yaptı bu hizmetleri yaşatacak olan ise halkımızdır.”dedi.

Tesiste 3 ayrı bölüm yer alırken, yaşlılar için bakım merkezi , gençler için okuma salonu ve Bodrum katta meyve kurutma alanı bulunacak.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER