TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Cezaevinden İzinli Çıkıp Yaşlı Kadını Dolandırmak İstediler

Tarsus Cezaevinden izinli olarak çıkıp kendisini başkomiser olarak tanıtan Ergin Ş. (32),Adana’da yaşayan  Hicran Kırkbey’in (55) 35 bin liralık altını dolandırdı. Olaydan 1 ay sonra Hicran Kırkbey’i arayan başka dolandırıcılar, bu kez kadının tuzağına düştü. İkinci dolandırıcıları yakalatan Kırkbey, İlk olayda beni arayan dolandırıcı ‘Sen, 15 Temmuz’u biliyor musun’ Senin için burada 15 Temmuz’daki gibi […]

Cezaevinden İzinli Çıkıp Yaşlı Kadını Dolandırmak İstediler
06 Mayıs 2018 - 9:36 'de eklendi.

Tarsus Cezaevinden izinli olarak çıkıp kendisini başkomiser olarak tanıtan Ergin Ş. (32),Adana’da yaşayan  Hicran Kırkbey’in (55) 35 bin liralık altını dolandırdı. Olaydan 1 ay sonra Hicran Kırkbey’i arayan başka dolandırıcılar, bu kez kadının tuzağına düştü. İkinci dolandırıcıları yakalatan Kırkbey, İlk olayda beni arayan dolandırıcı ‘Sen, 15 Temmuz’u biliyor musun’ Senin için burada 15 Temmuz’daki gibi kıyamet kopacak. Diyerek kendilerine inandırdılar dedi.

Olay, Seyhan ilçesi Hadırlı Mahallesi’nde meydana geldi. 28 Şubat’ta dolandırıcılık suçundan Tarsus Açık Cezaevi’nden izinli olarak çıkan, Ergin Ş. kendisini başkomiser olarak tanıtarak Hicran Kırkbey’i aradı. Kırkbey’e bir soygun olduğunun evde bulunan altınlarla karşılaştırma yapılacağını söyledi. Ergin Ş. ayrıca paniğe kapılan Kırkbey’in kuşkulanmaması için, Sen altınların üzerine iyice bastır ki, parmak izin belli olsun dedi. Bunun üzerine iyice korkan Kırkbey, altınları poşete koyup sokak başında bekleyen dolandırıcıya verdi.

SOBAYI KASA DİYE YUTTURDU

Altınları verdikten sonra, çocuklarını arayıp, durumu anlatan Kırkbey dolandırıldığını anlayınca ne yapacağını şaşırdı. Ağlama krizine giren Kırkbey’i eve gelen çocukları sakinleştirdi. Polise giden Kırkbey, zanlının yakalanmasını istedi. Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıyı yakalamak için harekete geçti. Ekipler, zanlının olay yerine geldiği taksinin plakasını tespit etti. Bulunan taksinin içindeki güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen Ergin Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TUZAK KURDU

11 Nisan’da evinde temizlik yapan Kırkbey’e tekrar telefon eden başka dolandırıcılar, bu kez’Kimliğiniz kayıp olmuş, başka bir kişide sizin kimliğinize kendi fotoğrafının yapıştırıp internet ve GSM hattı çıkarmış. Bu konuyla ilgili işlem yapacağız’ dedi. Bunun üzerine Kırkbey, arayanların dolandırıcı olduğunu anlayıp, Allah sizden razı olsun, sizin gibi polisleri başımızdan eksik etmesin. Evime gelin ben size yardımcı olayım dedi. Bunun üzerine dolandırıcılar verilen adrese geldi. Zanlılarla buluşan Kırkbey, Evimde 50 bin lira değerinde altın var. Benim hiç bir internet veya GSM hattıyla ilişkim yok dedi. Evde altınların olduğunu duyan şüpheliler ise, kadından altınların getirmesini söyledi. Kapının önünde bekleyen zanlıları oyalamak isteyen Kırkbey, oturma odasında bulunan odun sobasını para kasası gibi açtı. İçerideki demir seslerini duyan zanlılar, Kırkbey’in altınları getirmesini bekledi. Dolandırıcıları tuzağa düşüren Kırkbey ise, çocuklarını aradı. Kısa sürede eve gelen Kırkbey’in çocukları ise, dolandırıcıları döverek polise teslim etti. Mahkemeye çıkarılan Hakan K. ve İbrahim K. tutuklandı.

15 TEMMUZ İLE KORKUTTU

Olayın ortaya çıkmasının ardından gazetecilere konuşan Kırkbey, Altınlarını çalan ilk dolandırıcı konuşup beni ikna etmeye çalışırken bana, ’15 Temmuz’u biliyor musun’ diye sordu. ‘Evet’ yanıtı verince de, ‘Senin için burada 15 Temmuz’daki gibi kıyamet kopacak. Biz sana yardımcı olmak istiyoruz’ dedi. Onlara inanmadığımı söyleyince ‘Abla, ben bir şehit ağabeyi bir polisim. Dört de çocuğum var. Onların üzerine yemin ederim’ diyerek, beni ikna etmeye çalıştılar. Şehitler üzerine yemin edince onlara inandım ve de güvendim. Bunlar benim psikolojimi bozdu. Olaydan sonra hastalandım, günlerce midem bulandı. Altınları elimle teslim ettim. Ben altınlarımı istiyorum, kimseyle konuşamıyorum. Telefonun yanına, ‘Dikkatli ol, telefon görüşmesinde bir daha yanılma’ diye yazdım dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER