TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

CHP VE İYİ PARTİ’DE İTTİFAK TIKANDI MI?

CHP ile İYİ Parti arasında 31 Mart yerel seçimleri özelinde yürütülen işbirliği görüşmelerinde 3 büyükşehir krizi yaşandığı iddia edildi. CHP kulislerinde, İYİ Parti ile özellikle Ankara, Mersin ve Antalya özelinde hala bir anlaşma sağlanamaması bir “tıkanıklık” olarak yorumlandı. “İDDİALI OLDUĞU BÜYÜKŞEHİRLERDE ADAY ÇIKARMAMAYI KABUL ETMEDİ” CHP ile İYİ Parti arasında devam eden “seçim iş birliği” çalışmalarında gelinen aşamaya ilişkin ayrıntılar […]

CHP VE İYİ PARTİ’DE İTTİFAK TIKANDI MI?
28 Kasım 2018 - 7:17 'de eklendi.

CHP ile İYİ Parti arasında 31 Mart yerel seçimleri özelinde yürütülen işbirliği görüşmelerinde 3 büyükşehir krizi yaşandığı iddia edildi. CHP kulislerinde, İYİ Parti ile özellikle Ankara, Mersin ve Antalya özelinde hala bir anlaşma sağlanamaması bir “tıkanıklık” olarak yorumlandı.

“İDDİALI OLDUĞU BÜYÜKŞEHİRLERDE ADAY ÇIKARMAMAYI KABUL ETMEDİ”

CHP ile İYİ Parti arasında devam eden “seçim iş birliği” çalışmalarında gelinen aşamaya ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı. İYİ Parti’nin; Ankara, Antalya ve Mersin’de kendi adaylarının desteklenmesi talebinde ısrarcı olduğu ancak CHP yönetiminin, bu formüle “alanda sonuç vermeyeceği” gerekçesiyle sıcak bakmadığı öğrenildi. CHP’nin iddialı olduğu büyükşehirlerin hiçbirinde “aday çıkarmama” seçeneğini kabul etmediği belirtildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER