TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

CHP’DEN ARTA KALANLAR!

Bu nasıl bir derttir dermanı yoktur, Görünmez bir yara acısı çoktur, Kurşunsuz, hançersiz, kansız bir yara. Hiçbir tabip buna bulamaz çara , Keşke Mansur gibi çekseler dara Doktoru yok, lokmanı yok, ilacı yok. Görünmez göz ile hiçbir izi yok . Saplandı sineme görünmez bir ok Didelerim nemli, kan ağlar gözüm. Ruhum yara aldı sızlıyor özüm, […]

CHP’DEN ARTA KALANLAR!
11 Şubat 2019 - 11:10 'de eklendi.

Bu nasıl bir derttir dermanı yoktur, Görünmez bir yara acısı çoktur, Kurşunsuz, hançersiz, kansız bir yara. Hiçbir tabip buna bulamaz çara , Keşke Mansur gibi çekseler dara Doktoru yok, lokmanı yok, ilacı yok. Görünmez göz ile hiçbir izi yok . Saplandı sineme görünmez bir ok Didelerim nemli, kan ağlar gözüm. Ruhum yara aldı sızlıyor özüm, Bu halimden vakıf tek cura sazım ,Bedenimde değil ruhumda sızı.
***
Chp’de her yerel seçim öncesi süre gelen bir iddia yine ortalıkta dolanıyor.
1999’da bu faşist iktidarı yıkacağız!
Sonuç-Olmadı!
2004’te Adil olacağız, bu düzene son vereceğiz denildi..
Sonuç-Olmadı!
2009’da Tarsus Gül kokacak, 15 yıllık talana dur diyeceğiz denildi,
Sonuç Olmadı!
2014 yılında , dil tekrar geriye döndü bu faşist iktidarı yıkacağız!
Sonuç yine olmadı.
Yıl 2019 yine bir seçim arifesindeyiz.

Chp tabanı haydi bu sefer bir şey olsun telaşında..

Ama Sloganlara bakıyorsunuz 25 yıldır tekrar eden, halkı kazanma duygusundan geriye itekleyen sözler karşınıza çıkıyor.Birde buna iç çekişmeler eklendikçe , yara kabuk bağlamıyor.

Ben çok geriye gitmeyeceğim 25 yıllık Mhp’nin yerel iktidarını sorgulamayacağım. Sonuçta bu bir siyaset ve siyaseti doğru yapan, doğru hamleler ile sonuca gidiyor.

Mhp’nin 2014’te ki aday adaylarından olan Şimdinin vekili Baki Şimşek, CHP’nin meclis listesi yayınlandığında , eski çalışma ofisimin altında bulunan çay ocağında beni görüp ” 40 tane davul geliyor, MHP seçimi kazandı” demişti.
Bu sözün ardından 5 yıl kadar bir süre geçti. Gerçekten de 5 yıldır da CHP’nin yaptığı meclis listesi tartışılıp duruyor. Ve kaybetmenin tek adresi yanlış yapılan meclis listesi olarak dillendiriliyor.

Yine bir tekrar dönemindeyiz… Aday aynı ve önünde yine meclis listesi sorunu var. Hemde 2014 yılından daha zor bir süreç olacak. Bunun için rüya görmeye , alim olmaya gerek yok. Adil Aktay, Ali İlk,Ali Mahir Başarır,Vahap Seçer,Haluk Bozdoğan nasıl bir ortak karar alacak bilemiyorum. Tek bildiğim birşey var, kimse kendi atının yarışta geri kalmasını istemeyecektir. 33 kişilik listenin ilk 15’i için kıyamet kopacaktır.

Aldığımız bilgilere göre 15 Başvurunun yapıldğı meclis üyeliği için; adayın tarafından Mehmet Özel, Sıtkı Dev, Mustafa Özbaşoğlu,Reşit Tok,Soner Temizkan,Nilgün Nokay Yılmaz, Emrah Oksal,Hakan Canan Can, Gürbüz Günaştı,Hüseyin Torun’un adı geçiyor.

Vahap Seçer cephesinde ise tekrar görev bekleyen ,Ali Uyan,Ali Şanlı,Raci Aydın ve listede olacağı kesin duran Ozan Varal var. Seçer’in listesi değişebilir ama ortada duran tablo bu.

Ali İlk ,Adil Aktay ve Ali Mahir Başarır’ın listesinde ne gibi sürpriz isimler var bilemiyoruz. Ortada dolanan isim yok, akıllarda ise bir çok isim var gibi. Eee bu işin olmazsa olmazı Bedrettin Sarpkaya’da ailesinden birini listeye sokmak isteyecektir.

Demokratik Güç Birliği oluşturan ve geçtiğimiz hafta birleşme çağrısı yapan 13 yapıdan da meclis isteği gelecektir.
Bu gelişmelerin karşısında Partiler , Meclis listeleri için bu hafta yoğun bir mesai harcayacaklar, kimleri ilk listeye koyacaklar göreceğiz. Ama Chp tarafından baktığımızda bu ortada duran listeler üzerinden seçim kazanılması oldukça zor bir durum.

***

Chp’de meclisten önce çözümlenmesi gereken bir diğer konu ise çalışma stratejisi. Basını, İlçe Teşkilatı,Aday adaylarının ekibinde koşturanları istemeyen bir yapı var ortada. Doktorun etrafına çöreklenmiş olan 3-5 kişi sürekli hataya endeksli çalışma yapıyorlar.

Bütün şehir neredeyse İlçe ile ortada bir sorun var diye konuşuyor. İlçe başka çalışma yapıyor, aday başka çalışma yapıyor. Bu işin bir son bulması lazım. Kimse kavgalı eve kız vermez.

Benim baktığım pencereden gördüğüm ” İlçeyi etkisiz hale getirip,kaybedilirse bile bütün suçu yine ilçeye yıkmak olacak” Bu Doktorun olmasa da, birilerinin fikri olabilir.

Bu kadar engameyi dışarıda tutmak yine adaya kalıyor. Yapılacak hamle kolay ve basit. Ortak bir çağrı ile İlçe ile uyumlu kalıp, partinin önde gelenlerini aynı masaya oturtup ortak akıl çağrısı yapılmalı. Herkes kinini, öfkesini bir yere bırakmalı. Aday adayları da adaymış gibi sahaya çıkarılmalı ve 4-5 koldan propaganda yapılmalı.

Ama yakın ekibi kendileri saf dışında kalır diye bu fikre yönelmeye sıcak bakmıyor.

Tatlı tepsisi bizim diyorlar.

Ya  peki bu adamlar şeker hastasıysa ? İşte o durumda Teşhisi de DOKTOR yapmalı.

Gelelim çalışma stratejisine, Bu soruyu size soruyorum: Gerilla taktiği şehirde tutar mı ?

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER