TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Chp’li Başarır’dan 96 yaş kutlaması.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısı ile tebrik mesajı yayınladı. Başarır ; Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası, barışın, kardeşliğin ve demokrasinin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında,dedi. ”CHP BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR” Tüm güçlüklere, yokluklara rağmen dönemin emperyalist güçlerine karşı Kurtuluş […]

Chp’li Başarır’dan 96 yaş kutlaması.
09 Eylül 2019 - 9:27 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısı ile tebrik mesajı yayınladı.

Başarır ; Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası, barışın, kardeşliğin ve demokrasinin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında,dedi.

”CHP BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR”

Tüm güçlüklere, yokluklara rağmen dönemin emperyalist güçlerine karşı Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmuştur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk: “Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.‘’ Sözleriyle bizlere Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti kadar önemli ve kıymetli olduğunu vurgulamıştır.Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, laikliğin, adaletin, aydınlık geleceğimizin, demokrasinin ve çağdaşlığın en önemli teminatıdır.  Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin aydınlık geleceği için “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamış ve kucaklamaya devam edecektir. CHP ve CHP’ye gönül verenler 96 yıldır, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, çağdaş bir devlet olarak var olması için çalışmıştır ve çalışacaktır.

”ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA YÜRÜYORUZ”

Bugün şartlar ne kadar ağır olursa olsun; amacımız her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren, daha demokratik ve katılımcı bir toplum yapısına kavuşmuş, ulusal dayanışma duygularını güçlendirmiş, siyasette ve yönetimde temiz toplum yaratma amacına ulaşmış; yurttaşlık, kardeşlik, dayanışma ve birlik bağlarını güçlendirmiş bir Türkiye’dir. CHP’nin en büyük gayelerinden biri de Atatürk’ün ışığıyla aydınlanmaya devam eden, temel insan hak ve özgürlüklerinde en ileri ülkeler düzeyine erişmiş çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti’dir.Bu duygularla; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıl dönümünde başta Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmet ile anıyorum. Partimize gönül veren vatandaşlarımıza ve omuz omuza mücadele verdiğimiz yol arkadaşlarımıza da saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Gericiliğin, tükenmişliğin ve karanlığın içinden bir ok gibi fırlayıp bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı olan Cumhuriyet Halk Partisinin hedeflerine ulaştığı nice uzun yılları olmasını diliyorum.Şanla şerefle geçmişten geleceğe nice 96 senelere…

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER