TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Chp’liler kendi eliyle rakibine can veriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tarsus Belediyesi arasında bir sorun mu var ? Yerel basın bu konuda neden bu kadar algı telaşına giriyor ? Hemen nedenini yazayım.. Bitmiş olan karşıt siyaseti güçlü kılmak için hamleler yapılıyor. Amaç burada Haluk Bozdoğan ile Vahap Seçer arasında ki mevki-talep meselesi değil. CHP’de kaos ortamı var havası estirilerek seçmenlere bu tavrı yansıtmaya […]

Chp’liler kendi eliyle rakibine can veriyor.
11 Eylül 2019 - 10:39 'de eklendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tarsus Belediyesi arasında bir sorun mu var ? Yerel basın bu konuda neden bu kadar algı telaşına giriyor ?

Hemen nedenini yazayım..

Bitmiş olan karşıt siyaseti güçlü kılmak için hamleler yapılıyor.
Amaç burada Haluk Bozdoğan ile Vahap Seçer arasında ki mevki-talep meselesi değil. CHP’de kaos ortamı var havası estirilerek seçmenlere bu tavrı yansıtmaya çalışıyorlar. A-Haber taktiği.

İnsanlar aynı evde yaşasalar dahi farklı düşüncelere eğilim gösterebiliyorken, bugün bu yoldan CHP’ye yüklenilmesinin tek amacı dediğim gibi ” Karşı siyaseti diri tutmak girişimidir”

İşte bu girişime kısmen destek olan CHP üyesi isimlerde var,hatta Belediyeler ekmek yiyen isimlerde var. Chp adına son derece vahim bir konu bu aslında. Seçimlerin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen bazı CHP’liler kendilerine mevzi arayışına girme telaşındalar.

Bunu yaparak CHP’de huzursuzluk var algısını güden bazı basın mensuplarının değirmenine de su taşıyorlar. Aslında konu çok basit, Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tarsus Belediyesi kardeştir baharı birlikte getirmişlerdir denilerek basit algılara sebebiyet verilmemelidir.

Bu yazımdaki konunun muhatabı direk başkan Bozdoğan,yada Seçer değil. Bu isimler tarafından kendilerine yetki verilen isimlerdir. Bir hesap güdecekseniz halkın yetkisiyle 5 yıllık hizmet süresince halka ne verebiliriz hesabı gütmelisiniz ve sonraki 5 yıl için nasıl bir yol izleyebilirizi düşünmeniz gerekiyor. Tabi bu arada ki fikir ayrılıklarına son verecek olan isimlerde yine başkanların kendileridir.

Özellikle , 1 Nisan sabahına umut besleyenlere sessiz bir devrim yaşatan Haluk Bozdoğan’ın kadrosunda yer alan işçi dahi olsa herkes bu konuda sorumlu olmalıdır. Bir sorun var ise bunun siyasetini kendileri yapmadan , durumu bizzat başkana iletmelidirler. Aynı tavsiyem Büyükşehir çalışanları içinde geçerlidir. Bakınız Vahap Seçer iyi bir iş adamı ve iyi bir siyasi otoriterdir, verdiği görevlerden farklı amaç çıkaranlara da taviz vermez.
2 başkanda her şeyi izliyor ve bekliyorlar. Bu nedenle özellikle kendine yanlış imaj çizen isimlerin mermileri boşa atmadan, frene basması gerekir.

Orayı biz yaptık, burayı biz yaptık. Biz ne dersek o telaşı yanlıştır.
İşte bütün bunlar ulu orta yapılınca da yukarıda bahsettiğim bası yerel basın ”CHP’de Sorun var” algısını kamuya yansıtmaya çalışıyor.

Chp’i 2 başkan arasında neden sorun olsun ki ? Diyelim ki , öyle bir sıkıntı var bu sorunu da yine 2 başkan arasında çözebilir. Siz eviniz de ki sorunları gidip mahallenin ortasında mı çözüyorsunuz ?

Bu işlere neden olan en büyük mecra Sosyal Medyadır. Chp’liler bu süreçte neleri beğeneceğini, nelere yorum yapacağını iyi bilmelidir. Aslında yapılacak tek şey ; 2 belediyenin çalışmalarının sosyal medyada paylaşılması ve halka daha hızlı ulaşmasını sağlamaktır. Bu konuda sayın Seçer’de katıldığı parti içi toplantılarda destek istediğini, parti desteğinin eksik kaldığını ifade ediyor.

O halde yapılması gereken, yetki kapışması yaşamak değil…
Ortak hareket ederek vatandaşlara da baharı getirmektir…

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER