TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Çukurova Hava Limanında İşçi kıyımı

Tarsus’ta yapımı süren ve Türkiye’nin ilk bölgesel, büyüklük bakımından da ikinci havalimanı unvanına sahip olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışan yüzlerce çalışanın bir gecede işten çıkarıldığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan işçilerin hak edişleri de , ödenmeyerek belirtilen tarihte alacakların ödenmesi yapılacağı  söylendi. İşçiler yaşanan işçi kıyımından dolayı mağdur edildiklerini ifade ederken, gerekçesiz […]

Çukurova Hava Limanında İşçi kıyımı
19 Eylül 2018 - 16:45 'de eklendi.

Tarsus’ta yapımı süren ve Türkiye’nin ilk bölgesel, büyüklük bakımından da ikinci havalimanı unvanına sahip olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışan yüzlerce çalışanın bir gecede işten çıkarıldığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan işçilerin hak edişleri de , ödenmeyerek belirtilen tarihte alacakların ödenmesi yapılacağı  söylendi.

İşçiler yaşanan işçi kıyımından dolayı mağdur edildiklerini ifade ederken, gerekçesiz işten çıkarılmaların ,kamuoyuna neden yansımadığını sordular.

Gazetemize konuşan Operatör İ.K  ” Vardiyamız var diye bayram öncesi gece saatinde şantiyeye geldik. Bir yetkili elinde ki listeyi tek tek okuyarak işten çıkarıldığımızı söyledi. Cebimizde 5 kuruşsuz şekilde işi bıraktırdılar. Alacaklarımız halen ödenmedi. Her işçinin ortalama 5  bin TL hak edişi var. Bayram öncesi kötü bir hediye verdiler.”diye konuştu.

Çukurova Hava limanına bağlantılı olarak yapımı süren Adana-Mersin Bağlantı yollarının da durduğunu öğrendiklerini ifade eden operatör,  sadece 1 pistin yapımının sürdüğünü iddia etti.

 

Haber:Cihan Kezer

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER