TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Dereyi görmeden paçayı sıvadı,bizi Rahmi Turan’a benzetti.

Tarih 24 Eylül 2013 Salı sabah 10 civarı  gazetemizin tasarım günü. 25 Eylül tarihinde çıkacak olan gazetemizin dizgisini yapıyoruz. Bir yandan da o dönem SGK’lı çalışanım aynı zamanda Gençlik Kollarından yöneticim Arda Yaşot’un yazdığı köşenin son hatlarını veriyoruz. Pat kapı çaldı,açtık Alptekin Eser ağabeyimiz.. Buyur ettik içeri, gayet mütevazi şekilde davranıp içeri girdi, çay kahve […]

Dereyi görmeden paçayı sıvadı,bizi Rahmi Turan’a benzetti.
08 Aralık 2019 - 10:08 'de eklendi.

Tarih 24 Eylül 2013 Salı sabah 10 civarı  gazetemizin tasarım günü. 25 Eylül tarihinde çıkacak olan gazetemizin dizgisini yapıyoruz. Bir yandan da o dönem SGK’lı çalışanım aynı zamanda Gençlik Kollarından yöneticim Arda Yaşot’un yazdığı köşenin son hatlarını veriyoruz.

Pat kapı çaldı,açtık Alptekin Eser ağabeyimiz.. Buyur ettik içeri, gayet mütevazi şekilde davranıp içeri girdi, çay kahve içtik. 30 Eylül tarihinde parti önünde adaylık açıklayacağını bunun için haber desteği istediğini söyledi. Bende o dönem CHP’nin Gençlik Kolları Başkanıydım.
Hay hay dedim, elimizden ne geliyorsa sevdiğimiz saydığımız aday adayımıza destek olacağız dedik. Çünkü o dönem 9 aday adayına da aynı şekilde destek veriyorduk..

Sonra o anlattı biz dinledik, saatler su gibi geçti, matbaaya gazetenin geç gelecek olduğunu iletip beklettik. Alptekin Eser’in anlattıkları karşısında en son Arda Yaşot ve benim gözlerim doldu. 12 Eylül sürecinde yaşadığını ve Anlattıklarından çok etkilendik.  Kendisinin içinin rahat olmasını dileyerek yolcu ettik. Sonra başladık gazeteyi tasarlamaya, adamın dedikleri kulağımızda nasıl çınlıyor. Bu gazla 4 sayfayı Alptekin Eser özel sayısına çevirdik başlığına da ‘’ Kocamaz’ın yarattığı Faşizme yıkmaya geliyoruz’’dedik.Gazete tasarımı bitmeye yakın Alptekin Eser ağabeyimiz bizi aradı,bizde tasarım bitti buyur gel bak istersen dedik. Eski DSP binasında seçim bürosu olduğundan Koşar adım gelen Alptekin Bey  tasarımı görünce ‘’ Ne faşizmi ? Daha bu yazılara erken diyerek içimizdeki bütün hevesi aldı’’ içimizde anlattıklarından eser kalmadı. Bizde üzülerek 4 sayfayı , çeyrek sayfaya çekerek gazeteyi farklı haberler ile doldurup baskıya gönderdik. Anlattıkları ve yaptıkları ile ayrı düşünen parti emekçisinin bizi ne kadar derin üzüntüye soktuğunu ,yaşadığımız hayal kırıklığından biliyoruz.

Zaman geçti, Sayın Eser’e gönül koymadık ve 2015 vekil adaylığı ön seçiminde Tarsus Sadık Eliyeşil Okulunda anahtar listeleri delerek sayın Eser’e katkı sunmaya çaba sarf ettik. Bunu sadece biz değil, yapılan tüm anahtar listeler uyguladı ve sayın Eser listeden 1.çıktı. Hatta sayım sonrası  çeteleleri birleştirdikten sonra sonucu açıklarken kendisini ilk ben tebrik ettim. Sonrası yetmeyince sayın Eser vekillik konusunda alt sıralarda kaldı ve meclis hayali gerçekleşmedi.

Arada yaşanan seçimleri anlatacaklarıma katmadan, daha henüz taze olan bir olayı hemen anlatacağım..7 gün önce CHP’de gelişen olağanüstü olayların ardından  Akşam saatlerinde sayın  Eser ile 41 dakika telefonda görüştük. O konuştu ben dinledim bazen de ben konuştum o dinledi. Samimi ve doğal şekilde gelişen sohbetin sonunda ‘’Bu anlattıklarının sonucuna bakacak olursak Alptekin Eser aday mıdır?diye  sorduk.. Eser, her ne olursa olsun ister bu delege ister yeniden seçilecek olan delegeler ile ben İlçe Başkanlığı görevine talibim,dedi. Bizde haber yaptık, ertesi gün gelişen süreçte delege listesi YSK tarafından  itirazın kabulüyle sonuçlanırken ,bazı siyasi dengelerde otomatik olarak değişi verdi.

Aradan zaman geçmesine rağmen, Haberimizin üzerine bizi aramayan ,yalan haber yaptığımızı ifade etmeyen,kısaca siyasi rüzgarın ne olacağını kestiremeyen sayın Eser, dün gece ailem dediğim bir kardeşimin evinde dostlar ile akşam sofrasında otururken , masada olan bir dostumuzu aradı ,konuşmaya başladı ve ne hikmetse konu bize geldi. Bizim  kendisinin adaylığı konusu ile ilgili haberimizi , geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul eden RAHMİ TURAN vakasına benzetti.

Bizim kaynağı doğru olmayan bir haber yaptığımızı haliyle yalan haber yaptığımızı ifade etti. Ama unuttuğu bir şey vardı ki Cihan Kezer bunca gazetecinin içinde belgesiz konuşmayacak ve elinde done olmadan haber yapmayacak birisidir. Üstelik kaynağı yalpa yapsa da  eşeğini muhakkak sağlam kazığa bağlamıştır.

Buradan açıkça ifade etmek isteriz ki, yapılan görüşmede ki 41 dakikanın tüm detayları bizde mevcuttur.  Ne konuşulduysa biz dediklerimizin de, ardına yazdıklarımızın da arkasındayız.

Biz ne Rahmi Turan kadar kaynaksızız! Nede Rahmi Turan kadar susup kıçımızı yerine koymayız.

Ama her kesinde söylediği lafların arkasında durmasını rica ediyoruz.

Hz.Ali’nin sözü vardır: Söz benim ağzımdan çıkana kadar benim esirim, ağzımdan çıktıktan sonra ben lafımın esiriyim,der. Herkes ağzından çıkan sözün esiri olursa bizde bundan sonra herkesi daha samimi bulmaya devam ederiz.

Aslında hata bizim2013 yılında, dediklerinin anlattıklarının arkasında duramayan  siyasi misyon sahibi birini  tecrübe etmemiz gerekirdi. Buda bizim insanlığımızdan kaynaklandı.

Ama bizde kaynak şaşmaz! Lafı ağızdan çıkaranlarda bir zahmet lafının esiri olsunlar.

Biz bu günlere kolay gelmedik. İnsanların duyduğu güveni de basit bir adayız-değiliz ile hiçe sayamayız.O kadar da basit değil bu işler.

Madem dereyi görmeden paça sıvamaya kalktınız, o halde paçanızı indirmeden bir zahmet bizden özür dileyiniz.  Tekrar ediyorum kaynaklarımız sapa sağlam.!

Dur  ben bu konuyu bir de Rahmi Turan’a anlatayım bakalım o ne diyecek ?

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER