TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Diyarbakır’da çatışma: 1 şehit, 4 yaralı

 Lice İlçesi kırsalında PKK’ye yönelik başlatılan sürdürülen operasyon kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları bugün saat 17.30 sıralarında bir grup ile karşılaştı.  Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı. Çatışmanın ardından kaçan PKK’lilerin yakalanması için bölgeye gönderilen takviye ekiplerle geniş çaplı operasyon başlatıldığı […]

Diyarbakır’da çatışma: 1 şehit, 4 yaralı
25 Nisan 2018 - 22:39 'de eklendi.
 Lice İlçesi kırsalında PKK’ye yönelik başlatılan sürdürülen operasyon kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları bugün saat 17.30 sıralarında bir grup ile karşılaştı.  Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı.
Çatışmanın ardından kaçan PKK’lilerin yakalanması için bölgeye gönderilen takviye ekiplerle geniş çaplı operasyon başlatıldığı ve zaman zaman çatışmalar yaşandığı belirtildi.
KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, PKK’lilerle girelen çatışmada şehit olan Jardarma Uzman Çavuş İsmail Cesur’un (28), memleketi Konya’nın Seydişehir ilçesindeki baba evine ateş düştü.
Bekar ve bir ağabeyi olduğu öğrenilen şehidin acı haberi Seydişehir ilçesi Kızılcalar Mahallesi’ndeki baba İbrahim ve anne Fatma Cesur’a askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberin ardından baba evine Türk bayrakları asıldı.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER