TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 2019 Paydaşları Bir Araya Geldi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından bölgemizdeki farklı üniversitelerin katkılarıyla düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 2019 öncesinde etkinlik paydaşları bir araya geldi. 21 Şubat Perşembe günü Üniversitemiz Vadi Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı […]

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 2019 Paydaşları Bir Araya Geldi
22 Şubat 2019 - 19:44 'de eklendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından bölgemizdeki farklı üniversitelerin katkılarıyla düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 2019 öncesinde etkinlik paydaşları bir araya geldi.

21 Şubat Perşembe günü Üniversitemiz Vadi Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Deran,  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Proje Müdürü Neşe Gülmez, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege ve üniversitelerin kariyer merkezi temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilecek fuarın, gençlere fırsat eşitliği sağlamayı amaçladığını belirten Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Proje Müdürü Neşe Gülmez; ’’Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde gençlerimize fırsat eşitliği yaratmak için 8 ilimizde bölgesel kariyer fuarları düzenliyoruz. Burada Mersin’in önemi çok büyük çünkü ilk fuar burada yapılacak. Umuyorum, tüm gençlerimiz için çok güzel imkanlar sağlayacağımız bir fuar ile başlayacağız.’’ ifadelerini kullandı. Gülmez; ayrıca katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege’ye teşekkür etti.

Etkinliğin ilk olarak Mersin’de gerçekleştirilecek olmasının Üniversitemiz adına gurur verici olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı fuarın Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde olmasının ayrıca önem arz ettiğini vurguladı. Prof. Dr. Çamsarı “Aslında biz bir çok proje yaptık ama bu tür fuarlar vizyon genişletici etkinlikler. Bunun farkında olunması ve başlangıç için de ilimizin seçilmesi bizleri onurlandırdı. Fuar inşallah beklediğimiz ilgiyi görür, biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı etkinliğin düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Düzenlenecek bu tarz fuarların öğrenciler için önemine vurgu yapan Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay ise; ‘’Bu fuarlar öğrencilerin kendilerini göstermek ve imkanları görmesi açısından ciddi mekanizmalar. Umarım, bu fuarlar geleceğe yönelik faaliyetler içerisinde yer almaya devam eder.‘’ şeklinde konuştu.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol düzenlenecek fuarın yaşanan istihdam probleminin çözümüne katkıda bulunacağını belirtti. Prof. Dr. Yüceol, öğrencileri geleceğe hazırlamak ve iş bulmalarına yardımcı olmak için bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını söyledi. Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege; ‘’Üniversitemiz öğrencileri ve diğer üniversitelerin öğrencilerinin, iş ve staj imkanlarını bulabileceği ve yaşanan istihdam sorununa bir nebze çözüm olabilecek önemli bir etkinliği düzenleyecek olmaktan dolayı mutluyuz. Cumhurbaşkanımıza ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’ne bizlere güvenerek ilk fuarı gerçekleştirme kararları için teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 2019, 5-6 Mart tarihlerinde 9 farklı üniversitenin katkısı, yüzden fazla seçkin firmanın ve kamu kurum kuruluş temsilcilerinin katılımı ile Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Fuarda, atölye çalışmaları, üst düzey yönetici konuşmaları, iş ve staj imkanları gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Üç binden fazla ziyaretçinin katılımı beklenen etkinlik, Türkiye’deki ilk ve tek  uluslararası katılımlı bölgesel kariyer fuarı olma özelliğini taşıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER