TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Doğuştan görme engelli ikizler bugün kontrolden geçirilecekler.

Doğuştan görme engelli ikizler Berivan ve Mihriban Boyacı bugün kontrolden geçirilecekler. Hatay’da gittikleri özel bir göz polikliniğinde yapılan kontrollerin ardından kendilerine umut verildiği ve 80 bin liralık masrafla görebilecek olduklarını, çektikleri video ile duyuran ikiz kız kardeş için bugün önemli bir gün. Yaptığımız haberlerin ardından çığ gibi büyüyen destek mesajları sonrası umutlanan ikiz kız kardeş, […]

Doğuştan görme engelli ikizler bugün kontrolden geçirilecekler.
07 Ağustos 2019 - 8:18 'de eklendi.

Doğuştan görme engelli ikizler Berivan ve Mihriban Boyacı bugün kontrolden geçirilecekler.

Hatay’da gittikleri özel bir göz polikliniğinde yapılan kontrollerin ardından kendilerine umut verildiği ve 80 bin liralık masrafla görebilecek olduklarını, çektikleri video ile duyuran ikiz kız kardeş için bugün önemli bir gün.

Yaptığımız haberlerin ardından çığ gibi büyüyen destek mesajları sonrası umutlanan ikiz kız kardeş, adlarına açılacak resmi yardım kampanyasıyla görmeyi hayal ediyor.

Hatay’da tedavi olan ve yapay kornea nakli yardımı ile 2 metreye kadar görme şansı doğan ikiz kardeşlere bugün Tarsus Maya Göz Hastanesinde kontrol yapılacak.

Benzer naklin şartlar uygunsa Tarsus’ta da uygulanabileceği bilgisi üzerine Görme Engelli Derneğinin görüştüğü Maya Göz Hastanesi sahibi Mehmet Yunus Seven böyle bir umut var ise elimizden geldiğince yardımcı olmaya çaba göstereceğiz dediği, aktarıldı.

Doğuştan görme engelli ikizlerin göz muayenesi sonrası gerçekten bir umut olup olmadığı ortaya çıkacak ve yardım kampanyası için rapor yazılarak resmi süreç başlayacak.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER