TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Emrah Kara ”İsrail Gazze’yi kana bulamıştır”

Chp Mersin Milletvekili aday adayı Emrah Kara ; İsrail’in Gazze Şeridi’nde barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere karşı saldırılarını “nefret ve derin endişeyle” karşıladığını söyledi. Gazze’nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve İsrail’in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe’nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için “milyonluk yürüyüş” adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor. İsrail […]

Emrah Kara ”İsrail Gazze’yi kana bulamıştır”
15 Mayıs 2018 - 13:07 'de eklendi.

Chp Mersin Milletvekili aday adayı Emrah Kara ; İsrail’in Gazze Şeridi’nde barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere karşı saldırılarını “nefret ve derin endişeyle” karşıladığını söyledi.

Gazze’nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve İsrail’in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe’nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için “milyonluk yürüyüş” adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalesinde şimdiye kadar 55 Filistinli şehit olurken, binden fazla kişi yaralandı.

55 insanın ölümü binlerce insanın yaralanmasına sebep olan saldırı sonrasında Gazze’de itidalin sağlanması ve gerginlikleri tırmandırarak daha fazla ölüme yol açılmaması için ” İsrail’in barışçıl gösterilere saygı göstermesi” gerektiğine vurgu yapan Chp’li aday Emrah Kara, Uluslararası yaptırımlar zaman kaybetmeden uygulanmalıdır,dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER