TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Eski Kocaya Ormanda Kafasına Silah Dayayıp Zorla Senet İmzalattılar İddiası

Antalya’da karısından kendisini aldattığı için boşanan adam, eski eşinin tuttuğu 4 kişinin kendisini ormanda darp ederek zorla nafaka senedi imzalattığını iddia etti. Emrah Ç., “Yurt dışında da yaşamaya razıyım. Yeter ki beni bu kadından kurtarın” diyerek yardım istedi. 15 yıllık evlilikleri 3 yıl önce boşanmayla noktalanan çiftin nafaka kavgası, tehdit ve kaçırma iddialarıyla karakolluk oldu. Mersin’den […]

Eski Kocaya Ormanda Kafasına Silah Dayayıp Zorla Senet İmzalattılar İddiası
24 Mart 2018 - 17:34 'de eklendi.

Antalya’da karısından kendisini aldattığı için boşanan adam, eski eşinin tuttuğu 4 kişinin kendisini ormanda darp ederek zorla nafaka senedi imzalattığını iddia etti. Emrah Ç., “Yurt dışında da yaşamaya razıyım. Yeter ki beni bu kadından kurtarın” diyerek yardım istedi.

15 yıllık evlilikleri 3 yıl önce boşanmayla noktalanan çiftin nafaka kavgası, tehdit ve kaçırma iddialarıyla karakolluk oldu. Mersin’den Antalya’ya taşınan 33 yaşındaki Emrah Ç., 15 yıl evli kaldığı Ceyda G.’den 3 yıl önce boşandı. Mahkeme 2 çocuğun velayetini anneye verdi. Genç kadın bir süre sonra nafaka davası açtı. Emrah Ç. ise işsiz olduğunu ve nafaka ödeyemeyeceğini söyledi. Emrah Ç.’nin iddiasına göre, Ceyda G. adam tutup eski eşini kaçırttı. Tanımadığı 4 kişi eski kocayı ormana götürüp darp etti ve başına silah dayayarak senet imzalattı. Nafakayı kabul etmesi için tehdit edilen Emrah Ç., daha sonra şehir merkezine yakın bir noktaya bırakıldı.

Yaşadığı korkuyla mahkemede nafakayı kabul ettiğini söyleyen Emrah Ç., aynı kişiler tekrar tehdide başlayınca ikinci eşi Gamze Ç. ile birlikte Antalya’ya kaçtı. Emrah Ç.’nin iddiasına göre başkasıyla evlenip Antalya’ya taşınan eski eşi, burada da izini buldu. Yeniden tehdit telefonları ve mesajları almaya başladığını söyleyen Emrah Ç., CİMER’e başvurarak yaşadıklarını anlattı. Polise giderek şikayetçi olan eski koca için koruma kararı verilirken, Ceyda G.’ye de eski eşiyle iletişim yasağı konuldu. Tehdit mesajları devam edince bu kez İnsan Hakları Kurulu’na başvuran Emrah Ç., “Devletimizden yardım bekliyorum. Beni kurtarın” dedi. Emrah Ç. bir yıldır göremediği iki çocuğunu görmek için de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından da yardım istedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER