TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Garip işler bunlar…

Şehitler Tepesi Çamlıyayla yolu üzerinde 1337 metre kare alanda yapılması düşünülen ve temeli atıldıktan sonra öylece kalan Balık Pazarı ile ilgili sürecin ne olduğunu merak ediyorum. Yayla yoluna gidip gelenlerin  gözüne batan , bu temeli atılıp bırakılmış bölge için yeni Başkan Haluk Bozdoğan’ın elbette bir fikri vardır ancak bu tür yerlerin ne olacağı konusunda hızlıca […]

Garip işler bunlar…
15 Temmuz 2019 - 17:35 'de eklendi.

Şehitler Tepesi Çamlıyayla yolu üzerinde 1337 metre kare alanda yapılması düşünülen ve temeli atıldıktan sonra öylece kalan Balık Pazarı ile ilgili sürecin ne olduğunu merak ediyorum. Yayla yoluna gidip gelenlerin  gözüne batan , bu temeli atılıp bırakılmış bölge için yeni Başkan Haluk Bozdoğan’ın elbette bir fikri vardır ancak bu tür yerlerin ne olacağı konusunda hızlıca karar verilmesi ve halkın bilgilendirilmesi gerekiyor..

Yoksa eski başkan Şevket Can zamanında temeli atılan ve yeni başkan tarafından incelenme sürecinde olan bu ve benzeri yerler bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşılabilir. Örneğin, eski başkan yaptı yenisi durdurdu denilebilir. Bu tür dedikoduların önüne geçmek için acil strateji üretilmesi lazım.

Bekletilen yerlerde ki ”SORUN” kaynağı nedir ? Yapısal sorun mu?, ruhsat bazlı sorun mu? ,ekonomik sorun mu? ,proje yanlışlığı mı? ,rantsal problem mi ?  Bu durumun nedeni açıklanmalıdır.

***

Daha önce defalarca yazdık ,canlı yayınlarda konuştuk.Tarsus’ta zabıta ekiplerinin gözden kaçırdığı en büyük sorun özellikle Yarenlik Alanında ki işgal ve araç gereç trafiğidir. Sarı çizgi diye bir uygulama yürürlükte olsa da, bu uygulama bazı esnaflarca uygulanmıyor. İster istemez yaşanan bu durumda yasağa uyan esnaflarda rahatsızlık uyandırıyor. Özellikle mazot ve egzoz dumanları arasında açıkta satılan tatlı çeşitleri de insan sağlığı açısından büyük bir sorun. Tarsus Belediye zabıtaları bu noktalarda görevini iyi yapmalı. Eskiden süren ahbap çavuş ilişkisi yüzünden bir laubalilik var. Bunun derhal sona erdirilmesi gerekiyor.

***
Tarsus’ta sokağa çıkın Mhp’lisi de, AKP’lisi de Haluk Bozdoğan için kötü adam demez. Elbette 25 yıllık düzeni yıkan bir başkanın neler yapacağına dair  kafalarda soru işareti vardır.Bunun da giderilmesi için ekiplerin çok çalışması ve kamuoyunda çok görülmeyen başkanın açığını kapatması gerekir.  Her kesimin sevgisini alan bir başkanın ekibi 2.nci bir 5 yıl için gece gündüz çalışmalıdır. Koltuğa oturan ve 25 yıl sonrasının keyfinin süren bazı isimler ‘’Rakiplerin geri çekildiğini düşünmekte’’ Bu yanılgı kötü işlere yol açabilir, sonuçta su uyur düşman uyumaz. Siyasette 5 yıl kısa bir süredir, ilmek ilmek işlemezsen ortada kalırsın.

HALUK  BAŞKANA ZARAR VERİYORLAR!

Sosyal medya iyi kullanılırsa Gezi parkında ki direniş ,İstanbul seçimlerinde yaratılan baskı gibi bir çok şeye anlam katabilir. Ama ne yazık ki kentimizde belediyede çalışan  bazı kullanıcılar bu olayı yanlış anlamakla birlikte herkesin sevdiği Doktora da zarar vermeye başladı. Ayrıca Sokakta ki bir sürü adamın da şikayet ettiği konuların başında bu geliyor.

Belediye bünyesinde işe girmiş bazı isimler, tesis içerisinde bir birlerini ziyaret ederek fotoğraf paylaşımında bulunuyor. Şurayı ziyaret etti, başarılar dileriz falan.. Sanki belediye de böyle bir birim kurulmuş bu adamlarda orada görev alıyor… Bu durum bazılarımız için normal karşılansa da , işe girmeyip günlerdir muhatap bulamayan 10 binlerce işsiz için iyi bir görüntü olarak durmuyor. Bu konuya önlem alınmalıdır, uyarılar yapılmalı ve kurum içi görevlerin bir an önce verilerek başı boş gezen ‘’FACEBOOK SEVDALILARI’’nın dikkati çekilmelidir.

Sevgiyle kalın…

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER