TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

”Gelen taleplere yetişmeye çalışıyoruz”

Coronavirüs Covid-19 salgını ile mücadele Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus’ta da alınan tedbirler yaşanan sürecin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sererken , Tarsus Belediyesine bağlı ekiplerde gece-gündüz yaptıkları çalışmalar ile halkın ihtiyaçlarına yetişmeye çalışıyor. Vatandaşların maske ve dezenfekte talebi için 153’ü arayarak kayıt oluşturması gerektiği ifade edildi. Başkan Bozdoğan’ın talimatları gereği, Ayrım yapmadan eşit […]

”Gelen taleplere yetişmeye çalışıyoruz”
08 Nisan 2020 - 19:27 'de eklendi.

Coronavirüs Covid-19 salgını ile mücadele Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus’ta da alınan tedbirler yaşanan sürecin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sererken , Tarsus Belediyesine bağlı ekiplerde gece-gündüz yaptıkları çalışmalar ile halkın ihtiyaçlarına yetişmeye çalışıyor. Vatandaşların maske ve dezenfekte talebi için 153’ü arayarak kayıt oluşturması gerektiği ifade edildi.

Başkan Bozdoğan’ın talimatları gereği, Ayrım yapmadan eşit ölçülerde halkın yararına katkılar sunmaya çalışan ekipte 70 kişi yer alıyor.

Yapılan çalışmaların gönüllülük esasıyla sürdürüldüğü öğrenilirken , gece geç saatlere kadar mahallelerde dağıtım yapan ekipte ki hiç kimse ek mesai ücreti istemeyerek Belediye’ye katkı sunmaya çalışıyor.

Oluşturulan koordinasyon ekibinde yer alan yetkili isim ; gelen taleplere imkanlar dahilinde yetişmeye çaba sarf ettiklerini anlattı.

‘’ Yaşanılan sürecin ne kadar zorlu olduğunu görüyoruz diyen çalışan ;Amacımız halkın sağlık tedbirlerine destek olabilmek. Kamu alanlarında, toplu taşıma araçlarına, hastanelere, sağlık ocaklarını ve daha bir çok yere dezenfekte çalışması yapıyoruz. Irk, dil, din ayrımı yapmadan hak-hukuk çerçevesinde yardımlar yapıyoruz. Bu çalışmalar sürerken, Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın personelden  tek bir isteği var: Halkın önceliğine göre çalışın. Laboratuvarlarımızda üretilen dezenfekte ürünleri , kadın kooperatifinde üretilen maskeler halkımıza dağıtılıyor. Üretim sayıları belli, üretime göre dağıtım yapıyoruz. Lütfen 153’ü arayın ve ihtiyaçlarınızı iletin. Kimseye ayrım yapmıyoruz. Elimizde bulunan envantere göre yardımlarımız sürüyor ’’diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER