TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu ” Göçmenleri ” Sahneleyecek

Tiyatronun duayen ismi Genco Erkal, bu kez ‘Göçmenleeeer’ oyunuyla günümüz dünyasının en önemli sorunlarından birisi olan mültecilerin durumunu Tarsus’ta izleyicilere aktaracak. Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan ‘Göçmenleeeer’, ilk olarak 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Ardından 16 Nisan Pazartesi akşamı Tarsus Kültür Merkezinde  tiyatro severlerle buluşacak. Matei Visniec’in kaleme aldığı, Genco Erkal’ın yönettiği ve Şirvan Akan, […]

Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu ” Göçmenleri ” Sahneleyecek
11 Nisan 2018 - 16:41 'de eklendi.

Tiyatronun duayen ismi Genco Erkal, bu kez ‘Göçmenleeeer’ oyunuyla günümüz dünyasının en önemli sorunlarından birisi olan mültecilerin durumunu Tarsus’ta izleyicilere aktaracak.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan ‘Göçmenleeeer’, ilk olarak 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Ardından 16 Nisan Pazartesi akşamı Tarsus Kültür Merkezinde  tiyatro severlerle buluşacak.

Matei Visniec’in kaleme aldığı, Genco Erkal’ın yönettiği ve Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar ile birlikte rol aldığı “Göçmenleeeer”; mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadelelerini gerçekçi, bazen de absürd bir dille sahneye taşıyor.

16 Nisan’da Tarsus Kültür Merkezinde tek seans sahnelenecek oyunun biletleri Antik Sahaf Kitabevinden alınabiliyor. Bilgi: 0536 569 49 91

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER