TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

HAYALDİ GERÇEK OLDU, TARSUS ÜNİVERSİTELİ OLDU

  AK PARTİ Mersin Milletvekili Aday Adayı Recep Hüdayi ÜNAL yaptığı açıklamada AK PARTİ ‘nin istikrarın ve kalkınmanın adresi olduğunu söyledi. Mersin Milletvekili Aday Adayı Recep Hüdayi ÜNAL şunları söyledi. ‘ Yıllardır mücadelesi verilen Tarsus Üniversitesi artık hayal değil gerçek. Yeni üniversiteler kararnamesi ile Tarsus artık kendi adıyla anılan üniversitesine kavuşuyor. Ekonomik olarak kentimize büyük […]

HAYALDİ GERÇEK OLDU, TARSUS ÜNİVERSİTELİ OLDU
03 Mayıs 2018 - 21:57 'de eklendi.

 

AK PARTİ Mersin Milletvekili Aday Adayı Recep Hüdayi ÜNAL yaptığı açıklamada AK PARTİ ‘nin istikrarın ve kalkınmanın adresi olduğunu söyledi.

Mersin Milletvekili Aday Adayı Recep Hüdayi ÜNAL şunları söyledi. ‘ Yıllardır mücadelesi verilen Tarsus Üniversitesi artık hayal değil gerçek. Yeni üniversiteler kararnamesi ile Tarsus artık kendi adıyla anılan üniversitesine kavuşuyor. Ekonomik olarak kentimize büyük katkı sunacak üniversite ayrıca akademik kadro ile hem iş hem de kamu sektörüne bilgi ve tecrübe aktarımı yapması beklenmekte. Tarsus üniversitelere öğrenci gönderen şehir olamaktan çıkıp artık aynı zamanda öğrenci ağırlayan bir kent olacak. Ekonomik açıdan zor günler artık geride kalacak. Çevre iller üniversite ile katma değer oluştururken bu ekonomik faliyetten yoksun olan Tarsus kalkınma hamlesine üniversite ile başlayacak.

AK PARTİ hükümetinin Tarsus’un kalkınması için hedefleri açısında olan yapımı devam eden bölgesel havalimanı ve yeni bir destinasyon olan turizm bölgesi adeta Tarsus’u uçaracak projelerdir. Yönetimde ve ekonomide istikrarlı ve tek partili iktadarlar dönemi kalkınma dönemi olurken, koalisyon ve ekonomik kriz dönemleri kayıp yıllar olarak tarihte yerlerini aldı. Yeni dönemde güçlü Türkiye için şimdi birlik zamanı ‘ dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER