TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Hayvan Parkı’nın Yeni Gözdeleri: Zebralar

Çukurova’nın en büyük ve tek hayvan parkı olan Tarsus Hayvan Parkı’nın yeni misafirleri ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Parka, 81’inci tür olarak eklenen Madagaskar Çizgi filmindeki zebra Marty’den dolayı çocukların ilgisini çeken zebralar, parkı kısa sürede benimsedi. Aile olarak parka katılan zebralara Zafer, Gonca ve Yağmur adları verilmiş. Zebra ailesi çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı […]

Hayvan Parkı’nın Yeni Gözdeleri: Zebralar
09 Kasım 2018 - 12:25 'de eklendi.

Çukurova’nın en büyük ve tek hayvan parkı olan Tarsus Hayvan Parkı’nın yeni misafirleri ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Parka, 81’inci tür olarak eklenen Madagaskar Çizgi filmindeki zebra Marty’den dolayı çocukların ilgisini çeken zebralar, parkı kısa sürede benimsedi.

Aile olarak parka katılan zebralara Zafer, Gonca ve Yağmur adları verilmiş. Zebra ailesi çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Cücük, zebraların parka olan ilgiyi arttırdığını belirterek, “Zafer, Gonca ve Yağmur isimli zebralarımız 81’inci tür olarak parkımızda yerini aldı. Anavatanları Afrika olan zebralar büyük ilgi görüyor. Yapılan anketlerde zürafa, fil ve zebra ziyaretçilerimiz tarafından çok isteniyordu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER