TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Hayvanseverler’den, timsah ve yılanlar için geniş yer istiyoruz çağrısı geldi.

Tarsuslu hayvan severler den Büyükşehir’e çağrı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ait olan Hayvanat Bahçesinde yaşamlarını süren Timsah ve yılanların yaşam alanlarının genişletilmesi istendi. Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Tarsus Temsilcisi olan Aslı Gözen ”Canlılar için kompleks içinde geniş alanlar yaratılmasnı istiyoruz ” dedi. Gözen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. ”Tarsus Hayvanat Bahçesinde dar camekanlı bir fanusta yaşamlarını […]

Hayvanseverler’den, timsah ve yılanlar için geniş yer istiyoruz çağrısı geldi.
01 Kasım 2019 - 11:10 'de eklendi.

Tarsuslu hayvan severler den Büyükşehir’e çağrı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ait olan Hayvanat Bahçesinde yaşamlarını süren Timsah ve yılanların yaşam alanlarının genişletilmesi istendi.
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Tarsus Temsilcisi olan Aslı Gözen ”Canlılar için kompleks içinde geniş alanlar yaratılmasnı istiyoruz ” dedi.
Gözen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

”Tarsus Hayvanat Bahçesinde dar camekanlı bir fanusta yaşamlarını sürdüren piton yılanları ve küçük bir odayı anımsatan ortada küçük havuzcuğu olan kapalı alanda yaşayan Timsahlar daha büyük alanda yaşamlarını sürdürmelidirler. Kaç aydır Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu alanların acil olarak genişletilmesini talep etsek de , timsah ve yılanların yaşadıkları alanlar genişletilmedi. Bu anda timsah ve yılanların kış uykusunda olduklarından dolayı , yaşam alanlarında oynama olmayacağı açıktır ,Yılanlar ve timsahlar için yeni yerlerin yapılmasını Sayın Valimizden ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanından talep ediyoruz. Başkanımız Vahap Seçer’i göreve davet ediyoruz”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER