TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Hem belediyeleri borç batağına sokun, hemde borçlanmaya hayır deyin!

Mersin Büyükşehir Borç batağında, Toroslar Belediyesi ve Tarsus Belediyesi de aynı benzer ekonomik dar boğazla karşı karşıya. Toroslar’da MHP’li başkan Atsız Afşin kemeri boğazına kadar çekerken, Tarsus’ta da CHP’li başkan Bozdoğan yaptığı tüm konuşmalarda tasarruftan bahsediyor. Büyükşehir’de ise işler biraz daha sarpa sarmış durumda, çünkü rakamlar oldukça fazla. 3 Başkanın da işin içinden yavaş yavaş […]

Hem belediyeleri borç batağına sokun, hemde borçlanmaya hayır deyin!
09 Temmuz 2019 - 12:35 'de eklendi.

Mersin Büyükşehir Borç batağında, Toroslar Belediyesi ve Tarsus Belediyesi de aynı benzer ekonomik dar boğazla karşı karşıya.
Toroslar’da MHP’li başkan Atsız Afşin kemeri boğazına kadar çekerken, Tarsus’ta da CHP’li başkan Bozdoğan yaptığı tüm konuşmalarda tasarruftan bahsediyor. Büyükşehir’de ise işler biraz daha sarpa sarmış durumda, çünkü rakamlar oldukça fazla.
3 Başkanın da işin içinden yavaş yavaş çıkacağını ”HALKLARIN İCRAAT BEKLEMESİ” maksadıyla umut ediyorum. Görülen tabloda Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönettiği Belediyelerde ortaya çıkan borç açığı ve ekonomik kusurlar ne yazık ki halkın hizmet alma hakkını da gasp ediyor.
Vahap Seçer’in ısrarla borçlanma yetkisi istemesine ,engeller çıkaran CUMHUR ittifakı da kendisini haklı görerek patenti ülkücü olan ancak son düzlükte satılan eskinin belediye başkanı Kocamaz’ı istiyor. Bunun tek nedeni bundan sonraki süreçte Kocamaz’a Mersin’de siyaset yaptırmamak. Kocamaz’ı hukuğun pençesine atarak itibarsız hale düşürmek ve milliyetçi oyların MAĞDUR Kocamaz ile yeni soluk bulmasının önüne geçmek isteniyor.
Peki durum tam olarak böyleyken halkın iradesi ile seçimleri kazanan CHP’li başkan Vahap Seçer’in ne suçu var ? Başkanlık makamını siyasetin üzerinde gören bir başkana şart koşmak acizlik değil midir ? Ne yapsın Sayın Seçer ? Sizin gibi militarist bir ruhla kılıçları çeksin ve siyaseten kutuplaşmayı mı yaratsın ?
Bu konuda Sayın Seçer’in izleyeceği en son seçenek bu gibi duruyor. Çünkü Vahap Seçer; nezaket ve kent sorumluluğu taşıdığını , mecliste aldığı vekillik görevinde bizlere yansıttı.
Mersin’de MHP’den alınan belediyeler de bu kadar sıkıntı varken, üstelik yeni MHP’li Toroslar Belediye Başkanı bile, partilisinden aldığı belediyede ekonominin alt üst edildiğini belirtirken ve ödemeler konusunda ”BENDEN GEÇMEDEN PARA YOK” fikrini kamuoyuna yayarken , Vahap Seçer’i dara sokmanın anlamı ne ?
Kocamaz aşağı , Kocamaz yukarı demekle halkın verdiği iradeye saygı duyulmaması maksadı belli olan siyasi bir oyundur. Halkın hizmet almasına engel olan bu oyun bir an önce son bulmalıdır. Mhp’li kadrolar öncelikle bıraktıkları enkazın hesabını vermelidir.
Son düzlükte batağa giden belediyelerdeki uçuk rakamlar belli ki seçim harcamaları olarak duruyor. Hatta Akdeniz Belediyesi içinde benzer şeyleri söylemek mümkün, 2016 yılından bu zamana kadar Kayyumun görev yaptığı belediyede sorunlar olduğu şuanki başkan Mustafa Gültak tarafından dile getiriliyor. Demek ki vatandaşın parası siyasi rant uğruna seçim yatırımı olarak kullanılmış.
Fark ettiyseniz AKP’liler bu işin içine çok girmiyor, çünkü onlarda bu borcun MHP’li kadrolardan kaldığını biliyor. Zaten Gültak’ta yaptığı açıklamada ”EVET” oyu verebileceğini söyledi. Hem borcu yaratın, hemde yetki yok deyin pes yani..
Şimdi çıkıp Kocamaz ile MHP’nin ne alakası var diyecek olanlar var. Hatta belki bize saldırmaya dahi başlamışlardır. Soralım o halde , sayın Kocamaz 15 Kasım t 2018 tarihine kadar sizin belediye başkanınız değil miydi ?
O halde siyasi çatışmalarınız için , Mersin halkının huzurunu kaçırmayın. Kocamaz ile hesaplaşmak mı istiyorsunuz , soğuk savaş ile bunu zaten yapıyorsunuz ?
17-25 Aralık tarihine kadar Feto’ya yol arkadaşı diyenler ve sonradan kandırıldık narası atanlar ile Başkan Kocamaz seni kimse yıkamaz diyenler 15 Kasım’da ki yol ayrımından sonra birlikte yol yürüyerek farklı bir siyasete ”Yol almış” olabilirler.
Herkesin her kesimin siyasi düşüncesine ve fikrine saygılıyız.
Ama CHP’nin yapmadığı borcu da CHP’li başkana yüklemekte doğru olmasa gerek..
-Eee Macit dönemi ne oldu ?
Adam Kocamaz’ın açtığı sayısız mahkemede aklandı ya kardeşim.!

Ha unutmadan Mersin siyaseti 3-4 Ağustos tarihinden sonra Kocamaz’ın İyi Parti Genel Başkan yardımcısı olmasının ardından daha farklı yerlere gidecektir.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER