TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

İl Sağlık Müdürlüğünden Haberimize cevap geldi: SIKINTI YAŞANIYOR

Tarsus Devlet Hastanesi Ek binasında yaşanan protez sıkıntısı sonrası zor durumda olduklarını ifade eden hasta ve yakınlarına  Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi. Gazetemiz  vasıtası ile yapılan açıklamada ” Protez bekleyen hasta sayısının 52 olmadığı ”iddia edildi. Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı imzasıyla tarafımıza gönderilen bilgi metninde ‘‘ Gazetemizde yer alan iddiaların  Müdürlükleri  tarafından […]

İl Sağlık Müdürlüğünden Haberimize cevap geldi: SIKINTI YAŞANIYOR
05 Ekim 2018 - 11:30 'de eklendi.

Tarsus Devlet Hastanesi Ek binasında yaşanan protez sıkıntısı sonrası zor durumda olduklarını ifade eden hasta ve yakınlarına  Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.

Gazetemiz  vasıtası ile yapılan açıklamada ” Protez bekleyen hasta sayısının 52 olmadığı ”iddia edildi.

Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı imzasıyla tarafımıza gönderilen bilgi metninde ‘‘ Gazetemizde yer alan iddiaların  Müdürlükleri  tarafından araştırıldığı ve protez açısından bir sıkıntı yaşanmadığı ancak Sağlık Bakanlığı Merkezi Kaynak Yönetim Sistemi (MKYS) fiyatlarının üzerinde kaldığından ithal ürünlerin temininde sıkıntı yaşanmaktadır.” olarak bildirildi.

 

İŞTE GAZETEMİZE YAPILAN AÇIKLAMA

Haberinizde yer alan iddialar Müdürlüğümüz tarafından araştırılmış olup Tarsus Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniğinde 1 Ocak 2018 tarihinden 27 Eylül 2018 tarihine kadar 182 hastaya kalça protezi uygulanmış ve hiçbir sıkıntı yaşanmamıştır. Son dönemde artan döviz kuru sonrasında ithal edilen protez malzemelerin tedarikçilerinin vermiş olduğu teklifler Sağlık Bakanlığı Merkezi Kaynak Yönetim Sistemi (MKYS) fiyatlarının üzerinde kaldığından ithal ürünlerin temininde sıkıntı yaşanmaktadır.

27 Eylül 2018 tarihi itibarı ile Tarsus Devlet Hastanesinde ithal protez malzemesi tercih eden bir hekimimize muayene olan 20 hasta bulunmaktadır. Bu 20 hastadan sadece 1’i enfeksiyon sebebi ile hastanede yatmaktadır. Diğer hasta yakınları Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimliğine davet edilerek, hekim seçme hakkı kapsamında hastanede görev yapan başka bir hekime yönlendirilebilecekleri veya Müdürlüğümüze bağlı ithal protez malzemesi anlaşması devam eden diğer sağlık tesislerine nakil ambulansı ile sevk edilebilecekleri hususunda bilgilendirilmiştir.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER