TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Kadınlardan Haluk Bozdoğan’a referandum çağrısı

Şevket Can’ın Belediye Başkanlığı döneminde faaliyete soktuğu Tekke Mahallesi Kapalı Semt Pazarına itiraz eden vatandaşlar, uzun zamandır seslerini duyurmak istediklerini ifade ederek  ‘’Mağduruz, Başkanımız Bozdoğan’dan destek bekliyoruz’’açıklamasında bulundu.  Tarsus’ta 5 mahalle tarafından kullanılan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki pazaryerinin Şevket Can döneminde uzak bir nokta olan Tekke Mahallesi’ne taşınmasına tepki gösteren kadınlar, “Pazaryeri Cumhuriyet Mahallesi’ne yeniden taşınsın” talebi […]

Kadınlardan Haluk Bozdoğan’a referandum çağrısı
13 Temmuz 2019 - 8:58 'de eklendi.

Şevket Can’ın Belediye Başkanlığı döneminde faaliyete soktuğu Tekke Mahallesi Kapalı Semt Pazarına itiraz eden vatandaşlar, uzun zamandır seslerini duyurmak istediklerini ifade ederek  ‘’Mağduruz, Başkanımız Bozdoğan’dan destek bekliyoruz’’açıklamasında bulundu.

 Tarsus’ta 5 mahalle tarafından kullanılan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki pazaryerinin Şevket Can döneminde uzak bir nokta olan Tekke Mahallesi’ne taşınmasına tepki gösteren kadınlar, “Pazaryeri Cumhuriyet Mahallesi’ne yeniden taşınsın” talebi ile topladıkları 1000 imzayı Tarsus Belediyesi’ne sunmaya hazırlanıyor.

Vatandaşlar ; Pazaryerinin  eski yerine taşınma talebinin birkaç mahalle sakininin değil, 1000’e yakın imza ile ortaya çıktığını belirterek ‘’gerekirse  referandum yapılmasını talep ediyoruz’’ çağrısı yaptılar.

Haber: Cihan Kezer-

Tarsus’a bağlı Şehitkerim,Yeşil Mahalle, Tekke, Cumhuriyet, Gözlükule ve 82 Evler Mahallelerinin sakinleri yıllardır kullandıkları Cumhuriyet Lisesi yanında ki  pazaryerinin Şevket Can döneminde kendilerine sorulmadan Tekke Mahallesi Sait Bolat Bulvarı’na taşınmasına tepkili. Geçmiş dönemde Tarsus Belediyesi’ne defalarca başvurmalarına rağmen bir sonuç alamayan mahalleliler, dönemin Belediye Başkanı Şevket Can’ın yerel seçimleri kaybetmesi üzerine yeniden ümitlendi. Mahallelerde örgütlenerek imza kampanyası başlatan kadınlar, topladıkları yaklaşık 1000 imzayı Tarsus Belediyesi’ne sunmaya hazırlanırken; Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’a da “Pazaryeri eski yerine taşınsın” çağrısı yaptı. Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Cumhuriyet mahallesi sakinlerinden Sevgi Tekirdağ isimli vatandaş, yeni pazaryerinin merkezden uzaklaştırıldığını, D-400 Karayolunun hemen yanı başına yapıldığını ,  ulaşımda güçlük ve tehlike yaşadıklarını kaydetti.

Çocuklarıyla birlikte her yıl onlarca trafik kazasının meydana geldiği otoyoldan geçmeye korktuğunu ifade eden Yeşil Mahalle sakinlerinden Esin K, adlı vatandaş ise ‘’ Pazar yerine olan mesafenin artması nedeniyle de yaşlı insanların pazar ihtiyacını karşılamakta güçlük’’ yaşadığını kaydetti.

ŞEVKET CAN BAŞKANLIĞI KAYBEDİNCE TEKRAR ÜMİTLENDİK

Şevket Can döneminde pazaryerinin kendilerine danışılmadan taşınmasına tepki gösteren Tekirdağ, şunları söyledi: “Bizim yıllardır kullandığımız pazaryeri ile hiçbir sorunumuz yoktu. O dönemde durduk yere pazaryerimiz D-400 otoyolunun yanı başına taşındı. Burası Kentin en büyük sanayi sitesi içerisinde,araç trafiği oldukça fazla. Bunu yaparken mahallemizdeki hiç kimseye bir şey sormadılar.  Yaptık oldu mantığını uyguladılar. Pazaryerimizin taşındığını görünce duruma tepki gösterdik. Çünkü yeni pazaryerine ulaşımımız hem çok uzak hemde otoyolun yanı başında olduğu için çok tehlikeliydi. Çocuklarımız ve yaşlı insanlarımız içinde kötü bir durum oldu. Bu yolu bilenler bilir, kamyonlar, tırlar, otobüsler son sürat geçiyor. Biz bir elimizde çocuk diğer elimizde de Pazar arabası bu yoldan geçmeye korkar olduk. Ayrıca bu kadar yaşlı insan bu yolu nasıl kullanacak diye hiç düşünmediler. Biz bu durumu defalarca şikayet edip muhtara söyledik ama hiçbir şey yapılmadı. Sonra zaman geçti Şevket Can başkanlığı kaybedince tekrar ümitlendik. Artık belediyede Haluk başkanımız var. Bizim pazaryerimizin eski yerine taşınması için ondan destek bekliyoruz. Mahalleliler olarak imzalarımızı toplayıp belediyemize sunacağız.Bu sorunumuzun artık çözülmesini istiyoruz yoksa o yolda biri ölürse bunun vebali kimin üstünde olacak onu bilemiyoruz.Seçim sürecinde Başkanımız Haluk Bozdoğan halkın taleplerini dinleyeceğiz gerekirse referandum yapacağız diyordu, işte taleplerimiz ortada. Meyve sebze ihtiyaçlarımızı karşılamak için Kilometrelerce yol yürümek istemiyor,canımızdan olmak istemiyoruz.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER