TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

1 Aralık-1 Nisan arasında kış lastiği olmayan yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yola çıkmasına müsaade edilmeyecek” dedi.

1 ARALIK – 1 NİSAN ARASINDA KIŞ LASTİĞİ ZORUNLU

Kasım 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmeliğe göre, ticari araçlara 1 Aralık-1 Nisan arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirildi.

KIŞ LASTİĞİ OLMAYAN YOLA ÇIKAMAYACAK

“BU YIL DENETİM DAHA SIKI OLACAK”

 

Son 11 yılda trafiğe çıkan araç sayısı yüzde 125 artmasına rağmen aldıkları tedbirler ve yapılan bölünmüş yollar sayesinde trafik kazalarında can kaybının azaldığına dikkat çekerken, kışın artan kazaların daha da azaltılması kapsamında kış lastiğinin zorunlu hale getirildiğini, bu kurala uymayana para cezası uygulanacağı belirtildi.

19 Ekim 2013 - 20:35 'de eklendi.

KIŞ LASTİĞİ OLMAYANA CİDDİ CEZA GELİYOR

1 Aralık-1 Nisan arasında kış lastiği olmayan yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yola çıkmasına müsaade edilmeyecek” dedi. 1 ARALIK – 1 NİSAN ARASINDA KIŞ LASTİĞİ ZORUNLU Kasım 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmeliğe göre, ticari araçlara 1 Aralık-1 Nisan arasında […]

Etiketler :