TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Kocamaz: İlk teklif CHP’den geldi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Tarsus’ta Muhtarlar ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek bazı konuları gündeme taşıdı. Kocamaz adaylık süreci ile ilgili yaptığı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. 2019 Yerel Seçimlerinde adaylık noktasında ilk teklifin CHP tarafından yapıldğını ifade eden Kocamaz daha sonra İyi Parti ve Ak Parti’den teklif aldım diye konuştu. Son 3 […]

Kocamaz: İlk teklif CHP’den geldi.
21 Aralık 2018 - 9:34 'de eklendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Tarsus’ta Muhtarlar ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek bazı konuları gündeme taşıdı.

Kocamaz adaylık süreci ile ilgili yaptığı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

2019 Yerel Seçimlerinde adaylık noktasında ilk teklifin CHP tarafından yapıldğını ifade eden Kocamaz daha sonra İyi Parti ve Ak Parti’den teklif aldım diye konuştu.

Son 3 ayda ülke gündemini Mersin’in belirlediğini dile getiren Kocamaz ” Mersin’de ki çıkmaz ülke siyaetinde dengeleri bozmuştur. Bu yüzden sürekli kartlar tekrar karılmıştır”dedi.

-GENEL SEÇİMİN MAĞLUPLARI, YEREL SEÇİMİN GALİBİNE VEBAL YÜKLEMEYE ÇALIŞTI.

Kocamaz konuşmasında ‘22014 yerel seçimlerinde alınan 330 bin civarı oy , 2018 Haziran seçimlerinde 140 bin oya kadar düştü. Bu düşüşe izlenen genel politikaların etkili olduğu bilinmektedir. Vatandaşlar kendi bildiği doğruya gitmiştir. Gelinen noktada genel seçim mağluparı,yerel seçimin galibine bu vebali yükledi. Ve bizim Mersin kontenjan istenmiyor dememize rağmen her defasında birileri getirilip kontenjan adayı yapıldı. Bu işin kararını verenler alınan mağlubiyette suçu bize yıkmaya çalıştı. 1994’te doğan çocuklar okumuş,askere gitmiş ve şuanda evlenmiş durumdalar. Kim olsa böyle bir vefasızlığı kabul etmez. 1994 öncesi Sokaktan alıp getirdiğimiz ,işi gücü olmayan bizim belediye başkanı yaptığımız kişiler, bize yapılan vefasızlığa karşı bir şey dahi söylemediler.”dedi.

-İLK TEKLİF CHP’DEN GELDİ.

Belediye Başkanlıklarının mareşali, Büyükşehir olduğunu ifade eden Kocamaz ” Bu noktaya tırnaklarımla kazıyarak geldim. Türkiye’de artık şartlar ittifakla oluşuyor. Ak Parti’nin şahsıma yaptığı teklif sonrası Mhp Lideri Devlet Bahçeli’de Melih Gökçek’i aday yapmak için girşimlere kalkıştı. Böylelikle Bozulmuş ittifak tekrar kurulmaya doğru yönlenmiş ve sırf biz Ak Partinin adayı olmayalım diye tekrar AK Parti ile birlikteyiz açıklaması gelmiştir. Neticesinde MHP bir çok büyükşehire aday gösterilmeyeceği yine Bahçeli p tarafından duyurulmuştur. Mhp’nin içinde bulunan seçmenlerin yarısından çoğu ittifakı doğru bulmuyor. Allah bizi , Mustafa Kemal’in dediği gibi ”Mersine sahip çıkmak için” bir araya getirsin.”sözleri kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER