TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

KOCAMAZ SERT SÖZLERLE, MHP’DEN İSTİFA ETTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunarak Mhp’den istifa ettiğini açıkladı. Kocamaz ”Yoğun katılım ile gerçekleşen buluşmada 50 yıllık siyasi geçmişinde 25 yıldır hizmet elçiliği üstlendiğini” söyledi. Hayatının en zor basın toplantısında olduğunu dile getiren Burhanettin Kocamaz ” Sürçü lisan edersem şimdiden affedin”diye konuştu. Kocamaz’ın konuşmalarından satır başları.. ANKETLERDE […]

KOCAMAZ SERT SÖZLERLE, MHP’DEN İSTİFA ETTİ
20 Kasım 2018 - 10:42 'de eklendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunarak Mhp’den istifa ettiğini açıkladı.

Kocamaz ”Yoğun katılım ile gerçekleşen buluşmada 50 yıllık siyasi geçmişinde 25 yıldır hizmet elçiliği üstlendiğini” söyledi.

Hayatının en zor basın toplantısında olduğunu dile getiren Burhanettin Kocamaz ” Sürçü lisan edersem şimdiden affedin”diye konuştu.

Kocamaz’ın konuşmalarından satır başları..

ANKETLERDE BİRİNCİ ÇIKIYORUZ!

Nacarlı’da dünyaya geldim, Tarsus’ta liseye kadar okudum, daha sonra ünivesite için şehrimden ayrıldım. İlk görev yerim İskenderun’da öğretmenlik mesleğine başladım. Daha sonra 2 şirket kurarak iş hayatına da atılarak ekmek yemeye başladım. 1992’de Tarsus Mhp ilçe teşkilatında görev aldım. 1994’ten 2014’e kadar Tarsus’ta ve 2014 yılından bu zamana kadarda hayranı olduğum partimden Belediye Başkanı oldum. Her seçime oy artırarak girdik. Bir gece telefonum çaldı ve karşımdaki kişi başbuğumuz Alparslan Türkeş’ti, kendisi Kars ve Tarsus’un kazanılmasına çok sevindiğini söyleyince bende çok mutlu olmuştum. Mersin genelinde yaptığımız icraatlarla Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetleri yaptık. Şuanda yapılan anketlere göre partili partisiz herkesin desteği ve bize olan güveni devam ediyor.

ÜLKÜCÜ GENÇLER KULLANILARAK ÜZERİMİZE BASKI KURULDU,HAMİT TUNA BİZDEN NEFRET ETTİ.

Hepimiz bu devletin birer ferdiyiz. Bizlerinde kırmızı çizgisi vardır. O’da bayrak,vatan,millet ve Atatürk’tür. Bu değerlerimiz için kimseye laf söylemeyiz. Benimde divan başkanlığını yaptığım Mhp Genel Başkanlık seçimlerinde Koray Aydın’ın yanında durmamdan dolayı bize o dönemden bu zamana kadar bir karalama kampanyası başlatıldı. O dönemden bu süreçlere kadar bizi istifaya zorladılar. Bu durumu Genel merkeze iletmemize rağmen kimse bu duruma bir ses çıkarmadı. Ocağın gençleri üzerimize salınır ve huzursuzluk çıkarılırdı. Ama yine akıl galip gelir biz yine partimizin belediye başkan adayı olur ve sancağı dalgalandırmaya devam ederdim. Ocağın düzenlediği toplantı ve yemeklerden dışlandık,ötekileştirildik. Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandığımız anlardan sonra Mersin teşkilatı bize karşı çalıştıkları dolayısı ile görevden alındılar. Zaten Hamit Tuna 2014 yılından bu zamana kadar karşımızda oldu. Şahsıma olan nefreti düşmedi. 2009 yılında hain Fetocularun gazetelerini belediyeye sokmadım ve fetocular tarafından da gözetim altına düştük. Telefonlarımız dinlendi. Ve 2015 yılında kumpas kurularak bizleri bitirmeye çalıştılar. Bu işe Feto’nun Adliye uzantıları da alet oldu. Herkes 15 Temmuz’un etkisinden korkarken, biz bu Belediye’de Apocu da olmaz, Fetocu da olmaz diye korkusuzca haykırdık.

KUMPAS GÜNÜ ANKARA’YA GİTTİK,BEKLEYİN DEDİLER

Kumpas günü Ankara’ya gittik. Durun bekleyin hatta kimseleri savunmayın dediler. Biz Neredeyse Belediyede çalışacak adam kalmayacak dedik. Herkes sindirilmiş ve korkutulmuştu. Ankara’dan gerekli desteği alamadık ve geri döndük. Ancak bir kaç Genel Merkez yetkilisi bizler ile görüşmeye destek vermeye devam etti. Bize güvenen ve mağdur arkadaşlarımızın yargılanmasını istedik. Genel Merkezimiz bizi dışladı. Neyse ki yöneticilerimiz yüce Türk Mahkemeleri tarafından suçsuz bulunarak beraat ettiler ve şuanda görevlerine iade edildiler.

2 VEKİL ÇIKARMANIN CEZASINI BİZE KESMEYE ÇALIŞIYORLAR

Çocuklarını ücretsiz olarak Feto okullarında okutan Savcılarında yargılanmasını dört gözle bekliyoruz. Devlet vatandaşlarına karşı adil olmalı. Çifte standartlar yaratan bir devletin ayakta kalması gerçekçi gelmiyor. Bize bu zulmü yaşatan ekiplerle olan mücadelemiz ölene kadar devam edecek. Zalimin zulmu varsa mazlumunda ALLAH’ı var. Mhp Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç’ın el çektirilmesi ile Torosların desteklediği Atsız Afşin göreve geldi. Ve daha sonra buradaki oyun devreye sokuldu. Ocak başkanı Niğde’den seçilemez diye Mersin’den listeye koyuldu ve , Mhp adım Mersin’de 5.sıraya itildi. 2 milletvekili zor çıkardık. Yaşanan bu hadiseler ile birlikte hakkımızda dedikodu üretilmeye başlandı. Kocamaz çalışmadı,afişlerimizi dahi indirtti denildi. Genel Başkanlık seçimlerinde 3 Büyükşehir Belediyesi olarak tarafsız kalalım dedik. Devlet Bahçeli sanki karşısında çalışmışız gibi bizlere farklı gözle bakmaya başladı.

İFTİRA ATANLAR İLE YÜZLEŞTİRİN DEDİLER,HALA BİR GELİŞME YOK

Dönen onca dolabın ardından Genel Başkan ile görüşerek bizim hakkımızda iftira atanlar ile bizleri yüzleştirin dedik, ama şu ana kadar kimse bizimle yüzleştirilemedi. Bize çamur atanlar ile her daim hesaplaşmaya hazırım. Fitne,yalan,gıybet yapanlar ile bizleri eşit tutanlara hakkımız asla helal etmiyorum. Aslında üstmüze oyun çok daha önceden başlatılmıştı. Mersin’de ki süreç İl ve İlçe teşkilatlarına yapılan atamalar ile başladı. Seçim koordinasyon merkezi benim programlarımı Baki Şimşek ile, İl toplantılarını da Olcay Kılavuz ile birleştiriyorlardı. Bizim çalışmalarımız sayesinde Mersin’de 2.vekili çıkardığımızı söyleyen İl Başkan Yardımcıları şimdi dillerini tutmuş olmalılar. Doktorun kalbin hassas demesine rağmen, Ben hasta hasta gece yarılarına kadar koşturdum. Ama seçim sonrası Baki Şimşek beye dahi yaranamadık. Gerçekleri herkesin bilmesi lazım. Seçim sonrası hemen anket yaptırdım. Seçmenlerin ilgisinin değişmediğini gördük , Genel Merkeze gittim durumu sordum ve aldığım cevapta henüz bir kararı olmadığını söyledi ve bize başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

MALEZYA ÖNCESİ ANKARA’YA GİTTİM

Genel Başkan yardımcıları ile görüştüğümüzde sorun olmadığını Hüseyin Sözlü’nin ardından , Bizim açıklanacağımızı belirttiler. Bende 12 Eylül Malezya’ya gideceğim için öncesinde Ankara’ya tekrar gittik, talimatınız varmı yokmu sorduk, Genel başkan bir talimatım yok siz çalışın dedi. Ancak yine görüştüğümüz Başkan yardımcıları bize bir sorun olduğunu anladık. Ankara dönüşü Şereflikoçhisar mevkiinde Hamit Tuna’nın Ankara’ya adaylık için çağrıldığını öğrendim.Bunları halkımız doğruları bilsin diye anlatıyorum. Daha sonra sosyal medyada bu durum ortaya çıkınca bende konuyu Genel Başkan yardımcılarına ilettim. 10 Eylül’de telefonuma bir mesaj geldi. Bende Genel Başkan yardımcısını aradım ve oda bana söylenenlerin doğru olduğunu hatta Tuna’nın davetini kendisi tarafından değil, başka bir Genel Başkan yardımcısı tarafından çağrıldığını söyledi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’DA TUNA’YI YAYINLADILAR,HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Malezya dönüşü bazı muhtarlar bizi karşılamak istemiş bu durum İl Başkanlığı tarafından kabul edilmeyerek teşkilatlara yazı gönderilmiş ve karşılamaya katılım olmaması gerektiğini söylemişler. Hatta Belediyelere dahi yazı gönderilerek kimsenin bu toplantıya katılmaması gerektiği söylenmiş. Benim dışımda gelişen bu karşılama töreni Genel Merkeze , kendilerine kafa tuttuğumuz algısıyla duyuruldu. Ben kimseye ayrıcalık tanımadım, Belediyeyi kimseye peşkeş çekmedim, Beytül mala sahip çıktım. 1994 yılına kadar bölgede esamesi okunmayan Mhp’de bizim sayemizde bir çok Belediye başkanlığı oldu.Bizim yarattığımız güç, ortadadır. Vefasızlığı 25 yıldır ilk kez görüyorum. Bize bir teşekkür dahi edilmedi. Takdir Mersin halkının ve kamuoyunundur. Malezya dönüşünde karşılamaya gelenlere ” Gelen kişi Hac’dan mı geliyor. Karşılayacaksanız gidin Mersin’de karşılayan Şevket Can ve Baki Şimşek’e hakkımı helal etmiyorum. Elbette hakkımı helal etmeyeceğim çok kişi var. Ama bu iki isme hakkımı helal etmeyeceğimi söylemekten asla çekinmiyorum. ”
Daha sonra yaşadığım kalp ameliyatı sonrası ne Genel Merkez nede Mersin İl başkanlığı bize geçmiş olsun dahi demedi. Hdp hariç tüm partilerin Genel Merkezleri ve İl İlçe Başkanları dahi bizlere geçmiş olsun derken, böyle bir vefasızlığı kendi partimden görmüş olmama tek diyeceğim laf ”YAZIKLAR OLSUN”

MHP’DEN İSTİFA ETTİĞİMİ BİLDİRİYORUM

Vatandaşlar partiye de soruyor bize de soruyor ” Kocamaz’ı neden yediniz? diye soruyor” Senin hakkında dosyalar açılır hatta sonun Aytaç Durak gibi olur. Buna çanak tutan kişiler 25 yıldır hakkımızda açılamayan dosyalar şimdi açılacağını iddia ediyor. Şimdiye kadar siyasi olarakta ayrı noktada durmadığımız herkes bizimle yol yürümek istediklerini söylüyorlar. Bu olaylar sayesinde kimlerin dost, kimlerin sinsi ve adam sattığını çıplak gözle gördük. Unutmadan ilk günden bu zamana kadar hakkımızda oynana ve kurulan planları biliyoruz. Buradan açıkça ilan ediyorum. Burhanettin Kocamaz’ın Allah’tan başka kimseye veremeyeceği hesap yoktur.
Bugün’den sonra adıma atılacak her adım kumpastır iftiradır ve insanlık dışı bir tutumdur. Kimse yalan dolan ve dedikodulardan meden aramaya çalışmasın. Kimse 50 yıllık geçmişime saldırmaya kalkmasın her kim bu işe kalkışırsa kazdığı kuyuda kendisi boğulacaktır. Alparlan Türkeş’ten sonra bu partide saygı sevgi kalmadı. Mhp’den istifa ettiğimi açıklıyorum.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER