TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Kumpas çözüldü. Yazıklar olsun!

Geçtiğimiz haftalarda şahsım üzerinden Belediye Başkanı Bozdoğan’a karşı yürütülen karalama kampanyasının detayları ortaya çıktı. Kumpas çöktü! Şahsım hırsızlık,ihale,yalan,dolan ve benzer durumların içine koyamayanlar , başkanımızın merhume annesini işin içine katarak sinkaflı cümleler kullandığımızı iddia etmişti. Yalan ve içi doldurulamayacak iddiaların nereden kaynaklandığını da yine sabır denen silahla sonuca ulaştırdık. Birilerinin eliyle atılan iftiralar da bu […]

Kumpas çözüldü. Yazıklar olsun!
09 Mayıs 2020 - 21:37 'de eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda şahsım üzerinden Belediye Başkanı Bozdoğan’a karşı yürütülen karalama kampanyasının detayları ortaya çıktı. Kumpas çöktü!

Şahsım hırsızlık,ihale,yalan,dolan ve benzer durumların içine koyamayanlar , başkanımızın merhume annesini işin içine katarak sinkaflı cümleler kullandığımızı iddia etmişti. Yalan ve içi doldurulamayacak iddiaların nereden kaynaklandığını da yine sabır denen silahla sonuca ulaştırdık. Birilerinin eliyle atılan iftiralar da bu şekilde sona ermiş oldu. Yazık ki yüzümüze gülenler bu kumpasları yapanlar çıktı. Affettik mi ? Allah Affetsin! Belgeleri ise dosya şeklinde gazetemizin avukatları tarafından adli sürecin başlamasına kadar korunmaya alındı.

Bunca durumdan sonra Üzüldüğüm tek konu, kişilerin verdiği ve adını bilmediğimiz kavgaya siyaset ile alakası olmayan insanların bulaştırılması oldu. Yine aynı bağlamda kişilerin iftira atarken , yakın dostlarımızı da işin içine katarak bundan güç almaya çalışması da ayrı bir hezeyanı gözler önüne serdi. Gerçek bir taneydi ve muhakkak bir gün ortaya çıkacaktı.

Sosyal medya hesaplarından basın özgürlüğü kavramlarına sığınan ancak basın ile alakası olmayan kişilerin yarattığı başka bir ”ANLAMSIZLIK” ise dikkate konu edilmelidir. Her zaman dediğim gibi bu amaçsız süreç; basın etiği konu edilerek ,Basın savcılarına intikal ettirilmelidir ve burada en büyük görev Tarsus’ta var olduğunu düşünen Basın derneklerinin görevidir. Köşe yazıyorum diyerek sosyal medyada ağza ne gelirse yazan kişilerin de bizlerin maruz kaldığı kontrollü gazeteci koşullarına çekilmesi gerekmektedir. Yoksa doğruyu da, eğriyi de böyle giderse bulma konusunda büyük sıkıntılar yaşayacağız. Çünkü biliyoruz ki sahada hep 6-7 kişiyiz!

Gazeteciler belge ve ispatla değer kazanırlar. Yazdıkları toplumda ancak gerçek işler ile önem kazanır. Tarsuslular bilmelidir ki; Tarsus Gündem Gazetesinde köşe yazan , muhabir olan tüm kişilerin resmi kayıtları emniyet ve valilikte mevcuttur. Bizde sahte hesapla algı yönetme işi olmaz. Bunu defalarca anlattık dile getirdik. Gazetemizin Haftalık okunma sayısının milyonlara eriştiği bu günlerde basit kurgulara da önem vermeyeceğiz. Bir kumpası çökerttik,bundan sonra oluşacak kumpasları da Allah’ın izni ile çökerteceğiz.

***
Şimdiye kadar , Ak Parti hakkında o kadar çok eleştirel yazıya değindim ki, özellikle AKP’liler bu konuda benim belgesiz haber yapmayacağımı yakından bilirler. Ben şimdiye kadar bana belge getiren AKP’lileri dahi hiç bir yerde deşifre etmedim! Yani saygısızlık ve ahlaksızlık yapacak olsaydım her köşe yazısından sonra arandığımda; asılsız suçlamalar ile bir sürü insanı zan altında bırakarak ”BANA BELGELERİ BUNLAR SIZDIRIYOR” diyebilirdim. Ama yapmadım! Çünkü dediğim gibi bizim gerçekler ile işimiz vardır.

Bu kaynak saptırma durumları yarın başka insanlar üzerine bulaştırılabilir. Ahmet , belgeleri Mehmet’ten alıyorum diyerek yanlış beyanlar ile insanları ayrı bir kaosun ortasına atabilir. Ve buna gazetecilik bile diyebilirler..

Kişilerin ne yazacağına,ne konuşacağına ,nasıl haber yapacağına elbette bizler karışamayız ancak toplum temiz bir basın istiyor ve son derece haklılar ,bunun için herkesin şapkasını önüne alması gerekiyor.

***
”3 FİDAN”

Deniz Gezmiş-Yusuf Aslan-Hüseyin İnan bu ülkede tam bağımsızlık istediği için canından olmuş 3 karanfildir.! Toprağa cemre gibi düşmüş bugün milyonlarca insanın kalbine saplanmış ağır bir vicdandır!

Deniz’ler Tam Bağımsız Bir Türkiye için mücadele etmiştir. Onlara İt benzetmesi yapan kişilerin önce onlar kadar ”Milliyetçi” olması elzemdir. Madem bu işlerden bu kadar rahatsız oldunuz, istifa denen merciye acilen başvurmanız gerekmektedir. Çünkü her MHP’li bilir ki ”Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet”’ esastır.

Bilmiyorsanız Deniz Gezmiş’in Kayseri Valisine söylediği sözler gelsin aklınıza.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER