TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Lütfi Elvan açıkladı: Cumhur ittifakı adayı Hamit Tuna

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, terör örgütleriyle mücadelelerine kararlı bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “Suriye’de sıra nereye geldi? Fırat’ın doğusuna geldi. Afrin’de PYD/YPG denen hainleri nasıl temizlediysek Fırat’ın doğusunda da bunların gözünün yaşına bakmayacağız. Kim ne derse desin, kim korumaya çalışırsa çalışsın, bunları teker teker o açtıkları hendeklere gömeceğiz” dedi. […]

Lütfi Elvan açıkladı: Cumhur ittifakı adayı Hamit Tuna
12 Ocak 2019 - 17:42 'de eklendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, terör örgütleriyle mücadelelerine kararlı bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “Suriye’de sıra nereye geldi? Fırat’ın doğusuna geldi. Afrin’de PYD/YPG denen hainleri nasıl temizlediysek Fırat’ın doğusunda da bunların gözünün yaşına bakmayacağız. Kim ne derse desin, kim korumaya çalışırsa çalışsın, bunları teker teker o açtıkları hendeklere gömeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan, Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 3.Olağan Genel Kurul Toplantına katılarak, Yörüklere seslendi. Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula, Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin milletvekilleri, Cumhur İttifakının Mersin’de desteklediği Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ile çok sayıda Yörük katıldı.

“Yörükler, bu ülkenin sigortasıdır”

Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan’ın yeniden aday olduğu genel kurulda konuşan Elvan, salonu dolduran Yörükleri Türkiye’nin gücü olarak niteledi. Yörüklerin, Türkiye’nin sigortası olduğunu vurgulayan Elvan, “Toroslarda sizin bacanız tüttüğü müddetçe ne bu bayrak iner ne bu ezan diner” ifadesini kullandı.

Mersin’in, pek çok özelliği yanında küçükbaş hayvancılık alanında da ideal bir şehir olduğunu ifade eden Elvan, bunun, Yörükler için bir gelenek olduğunu ve yüzyıllardır bu geleneğin daha iyi şartlarda devam ettirildiğini söyledi. AK Parti Hükümeti’nin, Mersin hayvancılığını Türkiye için vazgeçilmez gördüğünü dile getiren Elvan, Yörüklere eğitim, ıslah ve destek anlamında her türlü imkanı sunduklarını kaydetti. Mersin’in, keçi yetiştiriciliğinde Türkiye birincisi olduğuna işaret eden Elvan, bu başarının üreticilere ait olduğunun altını çizerek, üreticilerin talep ve sorunlarına getirdikleri çözümleri ve verdikleri destekleri anlattı.

Cumhur İttifakı adayı Tuna’ya destek

Konuşması sırasında salona gelen Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna’yı selamlayan Elvan, “Bu arada Toroslar Belediye Başkanımız ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hamit kardeşimiz de bizimle bir arada. Kendisine bir hoş geldin diyelim. 15 Temmuz gecesini hatırlarsınız hepiniz. 15 Temmuz gecesi bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya çalışanlara karşı tüm milletimiz inanılmaz bir mücadele sergiledi ve bu mücadele neticesinde, bu ülkenin bekası için, bu ülkenin istiklali için, bu ülkenin istikbali için Cumhur İttifakı oluştu. Bu ittifak, bu ülkenin bekasını, geleceğini, istikrarını düşünen bir ittifaktır. Onun için biz devletimiz, milletimiz, ülkemiz, ay yıldızlı al bayrağımız için mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER