TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Lütfi Elvan:Yoksulluğu azaltan en büyü ülkeyiz

2020 Yılı Bütçesi görüşmeleri üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan Lütfi Elvan ” Sürdürülebilir bir ekonomimiz var”dedi. AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, “Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisinin ne kadar güçlü ve dirençli olduğunu tüm dünyaya gösterdik. Lütfi Elvan, AK parti hükümetlerinin vatandaşı hiçbir şekilde enflasyona ezdirmediğini, refah artışından […]

Lütfi Elvan:Yoksulluğu azaltan en büyü ülkeyiz
10 Aralık 2019 - 16:20 'de eklendi.

2020 Yılı Bütçesi görüşmeleri üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan Lütfi Elvan ” Sürdürülebilir bir ekonomimiz var”dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, “Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisinin ne kadar güçlü ve dirençli olduğunu tüm dünyaya gösterdik.

Lütfi Elvan, AK parti hükümetlerinin vatandaşı hiçbir şekilde enflasyona ezdirmediğini, refah artışından vatandaşların da hak ettiği payı almalarını sağladıklarını belirtti.

Türkiye’nin Dünya Bankasının “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Atlası” raporuna göre, dünyada yoksulluk oranlarını en fazla azaltan ülke olduğunun altını çizen Elvan, “Hükumetlerimiz döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tam 315 milyar lira tutarında sosyal yardım sağladık. Son 17 yılda, AK Parti çok önemli reformlar gerçekleştirdi. Bu reformları gerçekleştirirken hiçbir zaman popülist bir yaklaşım ortaya koymadı, hep orta ve uzun vadeli düşündü, milletimizin benimsediği ve sonuna kadar arkasında durduğu hedefler ortaya koydu. Bu hedefleri milletimiz sahiplendi, bundan sonra da inşallah sahiplenmeye devam edecek” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER