TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Meclisi iyi okumak ,sorunları çözmeye tek başına yetmez.

Tarsus  Belediye Meclisinin ilk birleşimi geçtiğimiz hafta sonunda Belediye Meclis salonunda yapıldı. İlk kez yemin edecek olan meclis üyeleri bulundukları konumun heyecanını yaşarken, daha önce meclis üyesi görevinde bulunan isimlerin aralarında geçen konuşmaları da dikkatlice izlediler. Bu heyecan bir süre daha devam eder,sonra onlar için mecliste bulunma hali normale döner. Meclis başkan vekili olarak seçilen […]

Meclisi iyi okumak ,sorunları çözmeye tek başına yetmez.
15 Nisan 2019 - 11:49 'de eklendi.

Tarsus  Belediye Meclisinin ilk birleşimi geçtiğimiz hafta sonunda Belediye Meclis salonunda yapıldı. İlk kez yemin edecek olan meclis üyeleri bulundukları konumun heyecanını yaşarken, daha önce meclis üyesi görevinde bulunan isimlerin aralarında geçen konuşmaları da dikkatlice izlediler.

Bu heyecan bir süre daha devam eder,sonra onlar için mecliste bulunma hali normale döner.

Meclis başkan vekili olarak seçilen Ali Uyan’ın 2018 yılı faaliyet raporu ile ilgili görüşlerinden sonra söz verdiği Chp’li meclis üyesi Gürbüz Günaştı, açık dille 2014-2019 yılları arasında görev yapan belediyenin doğru işler yapmadığını ve dolaylı olarak yandaşlarını beslediğini ifade etti.

Ne dedi ?

Belediyeye ait araçlara doldurulan  yakıtların,  neden araç tanıma sistemi uygulamadan yapıldığını sordu. Hurda ayrılan araçların tasfiyesinin yapılmadığını, İşgaliye ve tahsis şartlarının yönetmelik dışında yürütüldüğünü, Yeşil alanların amacına uygun açılmadığını sordu ve ranta kurban edildiğini anlattı.

Gürbüz Günaştı denetledikleri faaliyet raporunda ki sorunları kamuoyuyla ve meclis üyeleri ile paylaştıktan sonra  kasada para olmadığını ifade edince ; MHP’li Nükhet Koç Çelik’ten itiraz geldi. Nükhet Koç Çelik kendince geliştirdiği savunma mekanizmasıyla , Günaştı’dan gelen salvolara yanıt vermeye çalıştı.

Özellikle kasada 25 Milyon Lira para olduğunu söyleyince CHP’li eski meclis üyelerinin bulunduğu  sıralardan tepki gelmeye başladı.

Chp’liler 31 Mart tarihine kadar kasada para olduğunu ancak  ,kasada ki paranın OCAK;ŞUBAT,MART tarihlerinde hiç edildiğini söyleyerek ”KASADA”  bir kuruş para olmadığını söylediler.

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’da kasada para olmadığını yanına çağırdığı muhasebe müdüründen bir kez daha teyit edince , kürsüden yaptığı konuşmada bu konuyu irdeledi ve kasada 1 kuruş dahi kalmadığını canlı yayında tekrar etti.

Kasada para yok, 80 milyon liranın üzerinde borç var.

Herkes kasada olmayan paranın şovunu yaparken, bu işin cefasını yine Haluk Bozdoğan çekecek. Kasasında para olmayan bir belediyeyi yönetecek olmak dünyanın en zor işlerden bir tanesi.

Bozdoğan banka ödemeleri ile ilgili yaptığı konuşmasında 2,50’lerde olan faizi 1,50’lere güncelleyeceklerini  bununla beraber  Belediyenin bankalara ödeyeceği faiz giderinin 500 Bin lira daha az olacağını da ifade etti.

Bozdoğan’ın Gelir gelmez  belediye içinde ki ekonomiye el atması gelecek için iyiye işaret olabilir..

***

Öte yandan Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan,  İdmanyurdu sorununu da bir an önce çözüme kavuşturması gerekiyor. Yada ligde kalması kesinleşen kulübü zengin bir iş adamına vererek , üzerinden ağır yükü atması lazım. Eğer kulübü belediye yönetecek ve dolaylı yollardan para aktarılacak ise , bu yara kabuk bağlamayacaktır ve sorun sürekli kendisini tekrar edecektir. Cumartesi günü görüştüğümüz futbolcu kardeşlerimiz 30 maçlık maç başı alacaklarını ifade ederek en düşük maç başı bedellerinin oyuncu bazında 3 bin, 4 bin lira olduğunu vurguladılar.

20 oyuncunun ortalama maç başı alacağı 2 milyon 100 bin lira tutuyor. Takımda top koşturan futbolcuların aileleri var, çoluk çocukları var herkes geçim derdinde. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER