TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Mersin’de Apple’ın açığını bulan genç, 1,5 TL’lik müzik klibi ile ödüllendirildi

Daha önce birçok kez Apple’da bulduğu açıklarla gündeme gelen ve farklı miktarlarda ödül kazanan 21 yaşındaki genç, bu kez bulduğu ücretli olan müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirme, dinleme ve izleme yöntemi için 1.5 TL’lik müzik klibi ile ödüllendirildi. Genç, “Bu komik bir durum ama gerçek” dedi. Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan ve zamanının büyük […]

Mersin’de Apple’ın açığını bulan genç, 1,5 TL’lik müzik klibi ile ödüllendirildi
07 Mayıs 2020 - 19:48 'de eklendi.

Daha önce birçok kez Apple’da bulduğu açıklarla gündeme gelen ve farklı miktarlarda ödül kazanan 21 yaşındaki genç, bu kez bulduğu ücretli olan müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirme, dinleme ve izleme yöntemi için 1.5 TL’lik müzik klibi ile ödüllendirildi. Genç, “Bu komik bir durum ama gerçek” dedi.

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan ve zamanının büyük bir bölümünü telefon ve bilgisayar başında geçiren 21 yaşındaki Çayan Temel, Apple‘da bulduğu açıklarla daha önce birçok kez gündeme gelmişti.

APPLE 1.5 TL’LİK MÜZİK KLİBİ İLE TEŞEKKÜR ETTİ

Temel, şimdi de ücretli olan müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirme, dinleme ve izleme yöntemini keşfederek yeni bir açığı da ortaya çıkardı. Açığı kabullenen ve kapatan Apple da, Temel’i teşekkür maili ve 1,5 TL değerindeki müzik klibi ile ödüllendirdi.

Apple'ın açığını bulan genç, 1,5 TL'lik müzik klibi ile ödüllendirildi

“KOMİK BİR DURUM”

2015 yılından bugüne telefonla oynamayı ve yeni şeyler keşfetmeye çok meraklı olduğunu belirten Temel Çayan, son bulduğu açığın ardından aldığı ödülü komik bulduğunu vurgulayarak, “Bu merakım benim oyun oynama isteğimi de artırıyordu. Telefonlardan ücretsiz oyun oynama tekniklerini araştırmaya başladım ve bunu da başardım. Daha sonra bu açık bulma olayı bende tutkuya dönüştü ve geçen süre zarfında Apple’nın birçok açığını buldum. Şu anda son olarak bulduğum açık ile de tamamıyla ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen Apple müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirebilmeyi, dinleme ve izleme olanağını buldum. Ben bunu daha sonra Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Mail’de daha sonraki görüşmelerimiz sonunda açığı kapattılar ve bana 1,5 lira değerindeki müzik klibi hediye ettiler. Bu komik bir durum ama gerçek” dedi.

Apple'ın açığını bulan genç, 1,5 TL'lik müzik klibi ile ödüllendirildi
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER