TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

”Mersin’de işten çıkarmalar başlayacak”

Geçtiğimiz haftaya damga vuran tartışmaların başında gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işçi çıkarma haberleri sonrası özellikle MHP kanadından tepkiler yükselmiş ve Mhp Mersin Milletvekili Baki Şimşek ”Yaşananları asla kabul etmeyeceklerini ifade etmişti” Tüm bu gelişmeler üzerine belediyeden resmi bir açıklama gelmezken, sessizliği Büyükşehir meclis üyesi ve Denizkızı A.Ş yönetim kurulu üyesi Serhat Servet Dövenci bozdu. Akdeniz […]

”Mersin’de işten çıkarmalar başlayacak”
09 Eylül 2019 - 9:43 'de eklendi.

Geçtiğimiz haftaya damga vuran tartışmaların başında gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işçi çıkarma haberleri sonrası özellikle MHP kanadından tepkiler yükselmiş ve Mhp Mersin Milletvekili Baki Şimşek ”Yaşananları asla kabul etmeyeceklerini ifade etmişti”

Tüm bu gelişmeler üzerine belediyeden resmi bir açıklama gelmezken, sessizliği Büyükşehir meclis üyesi ve Denizkızı A.Ş yönetim kurulu üyesi Serhat Servet Dövenci bozdu.

Akdeniz Belediyesi CHP’li meclis üyesi görevini de sürdüren Serhat Servet Dövenci, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde gündeme gelen işçi çıkartmalara dair açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nde ’de işçi çıkartılacağı iddialarını doğrulayan CHP’li Dövenci, “Seçimlerin üzerinden 5 ay geçti ancak kimse partizanca işten çıkartılmadı. Bu süre içerisinde belediyemiz inceleme yaptı. Aralarında ‘Bankamik’ diye tabir edilen çalışanlar var, iş yapmayanlar var. Bunun içinde CHP’lisi de, AK Parti’lisi, MHP’lisi de var. Çok fazla ayrım gözetilmedi. Olaya tek taraflı bakmayalım. Belediyeler kısmen de olsa iş yapmak zorunda. Kısmen de olsa çalışanları seçmek zorundasınız. Buna benzer çalışma yapılıyor. Bundan dolayı çok fazla kişinin hakkını yemek istemiyorum” dedi.

Kaynak:Soner Kaplan

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER