TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Meski’den yalanlama geldi.

Son günlerde sosyal iletişim programlarında iletilen “Mersin’de şehir suyunda Lejyoner bakteri olduğu, suların içilemeyeceği”asılsız haberleri üzerine MESKİ Genel Müdürlüğü’nün Kamuoyunu bilgilendirmek üzere basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan bildiride ”Sosyal Medyada yer alan Mersin’de şehir suyunda Lejyoner bakteri olduğu, suların içilemeyeceği ”’ ile ilgili dolanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamanın tamamında ”İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik […]

Meski’den yalanlama geldi.
13 Mayıs 2019 - 11:00 'de eklendi.

Son günlerde sosyal iletişim programlarında iletilen “Mersin’de şehir suyunda Lejyoner bakteri olduğu, suların içilemeyeceği”asılsız haberleri üzerine MESKİ Genel Müdürlüğü’nün Kamuoyunu bilgilendirmek üzere basın açıklaması yayınladı.

Yayınlanan bildiride ”Sosyal Medyada yer alan Mersin’de şehir suyunda Lejyoner bakteri olduğu, suların içilemeyeceği ”’ ile ilgili dolanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamanın tamamında ”İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik gereğince İçmesuyu kalitesinin denetim altında tutulması maksadıyla il genelinde Sağlık İl Müdürlüğü Halk Sağlığı ekipleri ile İdaremiz görevlileri eşgüdüm dahilinde düzenli olarak çalışmalar yürütmektedirler. Halk Sağlığı ekipleri tarafından içmesuyu şebekemizden ve içmesuyu depolarımızdan gerekli numuneler alınarak Halk Sağlığı Laboratuvarında analiz edilmektedir. Ayrıca içmesuyunun temizliği ve standartlara uygunluğunu takip ve denetim amacı ile merkezde ve ilçelerde teknik ekiplerimiz haftanın 7 günü çalışmalarına devam etmektedirler. “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik”e göre İçmesuyu şebekemizden kurumumuz personelleri tarafından da düzenli olarak her gün içmesuyu numuneleri alınmakta olup, MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarımızda analizleri yapılmaktadır.Bu açıklamalar çerçevesinde Genel Müdürlüğümüzce halkımıza sağlıklı ve içilebilir su verilmesi noktasında gerekli hassasiyetin gösterildiği açık olup, sosyal medya hesapları aracılığıyla ileri sürülen yanıltıcı, maksatlı ve mesnetsiz bilgilerden ziyade İdaremizin açıklamalarının esas alınması gerektiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.”denildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER