TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Meü’de 18. Kariyer Günleri Gerçekleşti

Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kariyer Günleri’nin 18’incisi yoğun katılımla gerçekleşti. 10-11 Nisan tarihleri arasında; Mersin İŞKUR, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Mersin Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu’nun katkılarıyla yapılan etkinliklerde, öğrencilerin iş ve meslek yaşamlarını her yönüyle tanımaları amaçlandı. 10 Nisan Salı günü, […]

Meü’de 18. Kariyer Günleri Gerçekleşti
11 Nisan 2018 - 21:09 'de eklendi.

Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kariyer Günleri’nin 18’incisi yoğun katılımla gerçekleşti.

10-11 Nisan tarihleri arasında; Mersin İŞKUR, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Mersin Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu’nun katkılarıyla yapılan etkinliklerde, öğrencilerin iş ve meslek yaşamlarını her yönüyle tanımaları amaçlandı.

10 Nisan Salı günü, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde başlayan etkinliğe; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege, öğretim elamanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, öğrencilere hitaben; “Kariyer günleri etkinlikleriyle sizlerin kamu sektörü ve özel sektördeki çalışma şartları ve iş alanları hakkında fikir sahibi olmanızı hedefliyor ve sizleri geleceğe ve iş sektörüne hazırlamayı amaçlıyoruz. Derslerde öğrendiğiniz teorik bilgilerinize pratik bilgilerle pekiştirmelisiniz. Sizlerin daha iyi yerlerde istihdam edilmeniz ve iş yaşamınızda başarılı olmanız için mücadele ediyoruz. Etkinliğin verimli geçmesini diliyorum” şeklinde konuşarak etkinlikte emeği geçenlere ve konuklara teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege başkanlığında, ‘Özel Sektör Ne İster?’ başlıklı panel gerçekleştirildi.  Panel kapsamında, özel sektör deneyimleri, İş gücü piyasasının beklentileri, staj olanakları gibi konular konuşuldu.

Etkinlik sonunda, öğrencilerin soruları cevaplanarak panelistlere ve konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER